şükela:  tümü | bugün
  • haskoy'de rahmi koc muzesinin karsisinda yer alan ve haftasonlari kapali olan esnaf lokantasi. rahmi koc mudavimlerindenmis. her ne kadar adi esnaf lokantasiysa da, ogle saatlerinde burayi dolduran sahsiyetler genelde sik takim elbiseli is adamlari. irmik helvasi meshur, ama yemege baslamadan once ayirtmak iyi bir fikir olabilir, zira yemek sonunda husrana ugrayabilirsiniz.
  • haliç çevresindeki en iyi lokantadır. bu yüzden öğlen yemeklerinde adliye başta olmak üzere, çevredeki birçok işyeri çalışanının uğrak yeridir. güleryüzlü ve titiz çalışanlar ile hizmet vermekteler. ayrıca vedat milor' un yazısının aksine oldukça lezzetli yemeklere sahip olduğunu düşünüyorum.
  • facebook grubuna buradan ulasip daha ayrintili bilgi edinebilirsiniz. lakin fikir sahibi olmak icin ise mutlaka birseyler yemelisiniz.
    sahsen zeytinyaglilarina ve sadece ramazan da cikan gullacina bizzat kefil olurum o derece lezzetli yani.
  • rize çayeli' de bulunan lokanta, dünyada kurufasulye' yi en iyi yapan yerlerden biri, bir diğeri de yine çayeli' den hüsrev dir*.
    sahibi senozludur* http://www.lalelokantasi.com/

lale ve hüsrev lokantaları rizelilerin memleketlerine gittiklerinde, kurufasulyenin vatanına gelip yemeden dönmek olmaz deyip uğradıkları yerlerdendir.

vedat milor "kurufasulyeyi bizlerden daha iyi yapan yok" demiş ve lale lokantası' na 5 yıldız vermiş, ilgili bölüm linkten izlenebilir http://video.ntvmsnbc.com/…gimda-28-mayis-2010.html
  • etli yemeklerinden zeytinyağlılarına kadar tüm ürünlerini birinci sınıf malzemeden imal ediyorlar ve ustaları da cidden çok iyi.
    örneğin yediğiniz bir dönerde etin pişmiş ama kurumamış olduğunu daha ilk çatalda hissediyorsunuz. zeytinyağlı taze fasülyesi örneğin çımbıl çımbıl yağ içinde yüzmüyor, çatalınızı batırdığınızda kılçık görmüyorsunuz fasülyede, çünkü ayıklanmış oluyor...
    çoğu yerde kadınbudu köfte hep dünkü pirinçten imal edildiğinden hafif bir sertliği vardır pirincin lakin burada kızartma olmasına rağmen kadınbudu köfte de ne pirinci sert ne de kıyması çiğ kalmış...
    kabak tatlısından irmik tatlısına kadar çok ama çok başarılılar tatlı konusunda da...
    haftasonları kapalı olmasa çok daha iyi olacak emma mecburen haftaiçi öğlen vakitlerini kolluyoruz burayı ziyaret etmek için...

özetle buraya henüz gitmediyseniz esnaf lokantalarının en iyisini bilirim demek için henüz erkencisinizdir.
  • mantı istedim soğuk geldi
    beyinli kelle paça dedim içinden kirpik çıktı
    bu ne bu kirpik diyince olur öyle paçadan o paçadan dediler
    indirim yap bari dedik şef arkasını döndü gitti
    ikram çay istedik çay yok dediler kahve olsun o zaman ikram dedik bunu dediğimiz garson bi daha ortalıkta görünmedi
    bi daha gidilir mi bu durumda bu lokantaya, gidilmez
    az ilerde şişhaneye doğru süper kokoreççi var, oraya gidilir
  • beyaz zambak ödülü almış burası
    kirpik suyunun bu başarıda yeri yadsınamaz diyollar
  • yillardir gittigim, yemek yedigim, ustune cay icip muhabbet ettigim mekan. mutfagini da bilirim, delhizleri andiran depolarini da kilerlerini de. temizlik mi diyorsun kardesim? git rica et birine ''ben mutfaginizi gormek istiyorum'' diye, geri cevirirlerse( ki cevirmezler) gel bana hesap sor.

yemegini begenmeyenler varmis, pahali diyenler varmis. ee git ileride ki o dedigin kokerecci de ye yemegini kardesim ucuz istiyorsan. peki pahali mi hakkaten? degil. bence. o yemege o para verilir. kaldi ki istanbulda ki diger esnaf lokantalariyla ayni fiyatlar. yani 3 liraysa 3, 5 liraysa 5, kesinlikle fazlasi degil. her damaga gore de yemek cikar. bir tadan bir daha tadar.
  • hüsrev ünlüdür.

ama lale lokantası iyidir.

kavurması ayrı, fasulyesi ayrı güzeldir.

yarım yarım isteyin. yanına pilav zorunludur.

sonrasına da bol fındıklı sütlaç cilasını çeker.

ben sütlaç sevmem öğğğk filan demeyin ağzınıza vururum. lale lokantasından önce ben de sevmiyordum len.

velhasıl çayeli'ne gitme sebebidir.