1. destina'yı yazmış kişidir ki o da destiny'nin ta kendisidir kanımca.
  2. en mor kadın. sürekli olarak bu kelimeler öbeği böyle, bilinçsizce dökülür ağzımdan eğer lale müldür girdiyse aklıma. ece ayhan gelir bir de. neden bu kadar takıldım bu lale müldür ve mor ilişkisine bilmiyorum. neyse, insanlar bana dönüp bakıverirler şöyle bir, dehşetle ben en mor kadın diye haykırdığımda, veya içimden bağırdığımda. sonra sessizleşir ortalık. o sessizlik ortasında, açılmaması gereken bir mektupu, bir yazgıyı yolundan dönmemecesine kıracakmışım gibi okurum yıldız madalyalı mektupları kendimce. pol ve virjini, önce pol sonra virjini, pol ile virjini...

lale müldürle aramızdaki tek taraflı ilişkide şeftali rengini hep garip bir hisle duyumsuyorum. aklıma şeftali renginde bir etek giymiş bir kız, şeftali rengi bir duvar üzerine asılmış ve paspartusu çok güzel olan bir tablo, yağmurda bir kedi yavrusunun arkasından koşan bir çocuğun siyah beyaz fotoğrafı filan geliyor. kuzey defterleri, uzak fırtına ve buhurumeryem alınmalıdır. ben lale müldürün balık burcuna mensup olduğuna şiddetle inanıyorum.

ali mcgravvv!
  3. radikal 2'de her hafta yazmaya başladı. meraklısına. "kıl sorunsalı" mükemmeldi. bir de ece ayhan'a "donmuş lahana gibi" demesi... başka daha bir yığın şey... okuyun...
  4. sattler/geyikler de kumru oluş halini en iyi anlatan akıllarüstü kadın şairimiz

bizim uslanmaz ruhlarımız
    hiç kumrulaşabilir mi?
    suskuyla yanyana oturan iki kumru…
    iki sevgili yanyana oturarak
    uzun süre hiç konuşmadan
    yani kumrulaşabilinir mi?
  5. (bkz: okuz) de yazıyordu en son
  6. babasının matematikçi
    olmasını istediği kişi.
    okurlarıyla kahve ve
    pasta paylaşan eşsiz şair.
  7. daha az medyatik olsa daha iyi olacak kişi