şükela:  tümü | bugün
  • sapanca golu kenarinda bulunan, acikca belirtmedikleri icin tahminen 0 yildizli otel. genis bir bahceleri ve gole girmeye muasit bir iskelelerine ek olarak, tum deniz sporu aygitlarindan numunelik bir adet bulundurmaktadirlar, jet ski haric. ayrica paintball imkani da sunmaktadirlar. haftasonu brunchlarinda yemekler kelimenin tam anlami ile felakettir. ancak bahcenin serinligi, koltuklarin minderlerin rahatligi ve fondaki canli muzik midenizin keyifsizligine ragmen yuzunuzu guldurur.
  • tahran'ın göbeğinde yer alan beş yıldızlı otel. lale ya da laleh oteli, nispeten ucuz oluşu ile de dikkat çekiyor. içindeki lokantaları pek tavsiye edemeyeceğim. meraklısına, otelde internet erişimi bulunduğunu ve bu amaca tahsis edilmiş odadan, dünyaya açılabildiğinizi ve hatta entry bile girebildiğinizi belirteyim. aynı adlı, lale parkı'nın, bir ucunda otel, diğer ucundaysa tahran çağdaş sanatlar müzesi yer alıyor, ortasındaysa tahran halı müzesi. bu mesafeyi ister parkın içinden, isterse çevresinden yürümek akıl kârı benden söylemesi...
    (bkz: tahran trafiği)
  • tam adi club lale oteldir, halen yildiz icin basvuru yapmamistir zira sahibi gerek gormemektedir de, en cok musterisi ilac,otomotiv sektorunden gelmektedir, her zaman bir grubun toplantisina ev sahipligi yapar. ana binasi yenilenmis ve oldukca guzel bir hale getirilmistir, aksam iskelesinde yemek yemek oldukca keyifli bir o kadar da tuzludur.
  • iyi, güzel, hoş yerdedir eyvallah. gittiğimde dinlediğim, kendimi iyi hissettiğim bir yer. hatta işletmecisi de güleryüzlü biri. ama birkaç sevimsiz, suratsız garsonu var ki, bu özelliklerinin yanı sıra sizi çok fena aptal yerine koyup kazıklayabilir. patates kızartması istersin, size sormadan 3 kişilik getirir, bir şarap seçersin size sormadan o yok diye başka bir şarap açıp getirebilir. misafirinizi götürürsünüz, yemek mi yiyeceksiniz yoksa sadece içki mi diye sorup ona göre yer göstermeye kalkar vs. (ki bu bardağı taşıran son damlaydı, o an çıktım gittim) bunlar hepsi ayrı ayrı zamanlarda yaşanmış tatsızlıklar. bu kafayla topu diker diyeceğim ama bu ülke insanı idare edilmeye, bazı şeylere ses çıkarmamaya devam ettiği müddetçe sistem böyle işleyecek ve bu insanlar para kazanacak. sapanca kırkpınar civarında birkaç güzel alternatifi var.
  • tahran'daki, devrim öncesi intercontinental olan otel.
  • sapancada bulunan bahçesi keyifli, oteli, fiyatları ve garsonları keyifsiz yer...gecenin sonunda "hoştu ama..." demek istemeyenler için tavsiye edilmez
  • yabancı misafirlerimiz ile bu otelde yediğimiz bir yemek sonrası benim türk olduğumu çözememiş ve misafirlerin içki talebini hakaret ederek kabul etmeyen müdürleri var, daha ne olsun. amaç manzara falan ise göle sıfır bir otel.

edit: sapanca
  • manzarasi super ancak hizmeti kotu, yemekleri hem kotu hem pahali mekan.
  • bir devrin sapancasında lale nin bir çiçek ismi değil sadece bir gazino ismi olduğu zamanların hatırlatıcısı olduğu mekan.
  • eskiden guzeldi diye gittik doğum gunumde sabah kahvaltisina. bahcesinde kara carsafli, burkali kadinlardan ve kocalarindan baska bir de yüksek sesle muzik dinleyen çarşaflı bir kadin ve futbol maci yapan baba ogul vardi. kadinlarin durumuna uzuldum, pat kut mac yapan baba oguldan kafam sisti. daha once hicbir otelin bahcesinde mac yapildigini gormemistim. buna izin verilecegi aklimin ucundan bile gecmezdi. boyle guzel gol kenari bir mekan ancak bu kadar berbat edilebilirdi herhalde.