şükela:  tümü | bugün
  • eğer ilk kadın cumhurbaşkanımız olursa istiklal mahkemeleri kurup rastgele seçilen insan yığınlarını eşya hukukundan bırakacak hanımefendidir. bakkal, doktor, mühendis...kimsenin kaçışı olmayacak! musa'ya da gülmüşlerdi. sizi uyarıyorum!
  • kendisinden zamanında; sırasıyla vize, final ve bütünlemeden yüz üzerinden : 1, 2 ve 6 aldığım eşya hukuku hocası. nasıl bir cevap kağıdına göre puanlıyor her zaman merak etmişimdir. sonuçları değerlendirdiğimde final bilgimin vize bilgimin iki katı ve bütünleme bilgimin de final bilgimin üç katı olduğunu görüp mutlu olmuştum. (bkz: bana yeniden eşya çalıştıran kadın)
  • başka bir hukuk fakültesinde hocalık yapmakta olan ankara hukuk mezununun ağzından aktarıyorum:

"dün rüyamda yine lale sirmenin medeni hukuk sınavına giriyordum."
  • bilkent üniversitesi hukuk fakültesine transferiyle ankara hukuklulara rahatça mezuniyet yolunu açmış, aşmış insan.
    ne konuda aştığı ise beni aşar.
  • ankara hukuk eski dekanıdır. ankara hukuk mektebinin bir zamanlar öğrenci numaralarının tek veya çift rakamla bitmesine göre a ve b sınıflarına ayırdığı öğrenciler, b sınıfına düşüp de lale sirmenin gazabına uğramadan okulu bitirmeyi düşlerken, a sınıfında kendilerini bekleyen metin gündaydan nasıl sıyıracaklarının hesaplarını yaparlardı.
  • orgencilerine kok sokturmeye and icmistir kendisi. ankara hukuk'ta ogrenciler tek ve cift numaralara gore iki sinifa ayrilir, su anda nasil bilmiyorum ama eskiden lale sirmen cift numaralara esya hukuku dersi verirdi; ancak lale sirmen'in yuzunden cift numaralardan kimse esya hukuku dersini gecemeyip yigilinca insafa gelip lale sirmen'i tek numaralara vermislerdi.

ote yandan, yigidi oldur hakkini yeme, iyi hocadir, sınavlarda kanırtsa da, dersinden adam gib ogrenerek gecersiniz.
  • gecen seneki tek ders sinavinda son ogrencilere saat 24.00 da sira gelen, dersi alindiktan sonra bir sure ilac destegi, psikolog yardimina ihtiyac olunan kadin, hoca, adab-i muhasseret ajani.
  • yıllar önce kendisinden borçlar genel hukuku dersi aldığım ve tek ders sınavında güç bela geçebildiğim hocadır. öğrencileri zorladığı doğrudur ama bunca yıldan sonra geçmişe dönüp baktığımda, bana çok iyi borçlar hukuku bilgisi verdiğini de itiraf etmem gerekir. geçen yıl bir bahaneyle okula * uğradığımda kendisini okulun bahçesinde yürüyüş yaparken görüp selam verdiğimde, yaşlandığını fark ederek "ah ulen yıllar" dememe neden olmuştur.
  • ankara hukuktan tuğrul arat'ın kızkardeşi, metin günday'ın kuzeni, sedat sirmen'in annesidir. kendisinden aldığım borçlar hukuku dersinden okul uzatmış biri olarak halen yılda en az bir kere rüyalarımda borçlar hukuku bütünleme sınavlarına girerim.
  • zamanında, sınavından 100 üzerinden 4 puan aldığım eşya hukuku profesörü.