şükela:  tümü | bugün
  • françois ozon'un henüz çekilmekte olan son filmi.
  • dünya prömiyerini gelecek ay cannes film festivali'nde yapacak olan film.

marine vacth yine çok konuşulacak
  • "when i'm with you, i think of him. when i'm with him, i think of you."

bekliyoruz efendim.
  • en son frantz iyiydi ama bu sefer olmamış françois ozon filmidir. romanın konusu günümüz dizilerinde herhangi bir bölüm olarak kullanılır geçer. bir de müzikler kötü. olmamış işte.
  • altın palmiye adayıdır. türkçe altyazılı fragmanı için buyrun;
    https://www.youtube.com/watch?v=8qmnxyuilwq
  • başka sinema'da bu aralar vizyonda olan film.
  • --- spoiler ---

chloé'nin "beni ailenle tanıştırmayacak mısın" deyip ağlamaya başlamasını ve sandra'nın bekaretini kaybetti diye namussuz muamelesi görmesini izledikten sonra yönetmenin senaryoyu türklerden mi aşırdı acaba diye şüpheye düştüğüm film
    --- spoiler ---
  • traileri gerçekten merak uyandırıcı olan film. bomboş sinema salonunda tek başına izlediğimiz bu filmden beklentilerimin karşılığını alamadım. öncelikle cinsellik rahatsız edici boyutta, gereksiz bir kadın vajina zoomu ile başlıyor film zaten. filmin yüzde 80'i sevişme, fifty shades of gray'in "sanatsal fransız" versiyonu neredeyse. konu güzel ancak sonunu erkek ikizlerin bir fantezi oyunu olarak tasarlasalar çok daha ilginç olurdu.
  • marine vacth'ın kurtardığı bir başka françois ozon filmi. diğeri için bkz: jeune et jolie. herhalde ozon bundan sonra yapmayı düşündüğü film hakkında bazı olmamışlıklar hissettiği zaman hemen marine vacth'ı monte edip boşlukları kapatacak. adeta bir illüzyon. yine de filmde ozon'a özgü bir gerilim var.

ps: çok ağır bir şey yok ama, hamileleri rahatsız edecek sahneler olabilir.
  • gereksiz yere uzatılmış erotik sahneleri rahatsız edici film. onun dışında filmi beğendim ben.

--- spoiler ---

filmde sevgilisinin ve kardeşinin aynı kişi olduğunu düşündüm nedense sonuna kadar. iki zıt karakterde ama aynı kişi. meğerse kadın ikizmiş. meğerse sandra kendisiymiş. sonu dışında beğenilmeyecek yanı olmayan film. daha güzel bitirilebilirdi. (son sahneden bahsetmiyorum. o irkilticiydi.)

--- spoiler ---