şükela:  tümü | bugün
 • türkçeye (bkz: günübirlik sevgili) olarak çevrilmiş siyah-beyaz fransız filmi.

  üniversitede prof abimizin öğrenci sevgilisi ve kızının başrolde olduğu film, ilişkilerden, sevişmelerden bahsediyor.

  izlerken, bizim millet neden bu kadar kasıyor diye düşündüğüm filmdir.

  --- spoiler ---

  babanın kızıyla ilişkileri hakkında konuşabilmesi. sevgilisinin kafasına sıkmadan medenice ayrılabilmesi falan, neden bizde yok amk :(
  --- spoiler ---

  film kısa. müthiş değil emma izlenir.
 • fransız yapımı ve fransızca, 2017 tarihli, 76 dk. süren, s/b, ingilizce adı lover for a day olan bir philippe garrel filmi.

  imdb: l'amant d'un jour (2017) / phillippe garrel
 • siyah beyaz, romantik bir film. fransız yapımı. philippe garrel yönetmiş. başladığı gibi bitiyor, zira süresi sadece 76 dk. "aa çok kısa sürüyormuş, hemen izleyeyim" dedim. ama bence ortada 76 dk'lık bile bir konu yok. yani konu 76 dk'yı bile bulmadan bitiyor. bir de fransız filmlerinde sıklıkla yer verilen "felsefe hocasının kızı yaşındaki öğrencisiyle birlikte olması" klişesi burada da arzı endam ediyor. neyse, film nişanlısı tarafından evden kovulan genç bir kızın babasının evinde yaşamaya başlamasını ve babasının öğrencisiyle ve kızıyla ilişkilerini olabilecek en dandik şekilde işliyor. bir süre sonra konu uzatıldıkça uzatılıyor, hiçbir açıdan da şaşırtmıyor. izlenir tabii ki ama şahsen epey gereksiz buldum filmi. son olarak; esther garrel daha fazla filmde oynamalı.
 • kısa süresine rağmen "psikolojik olarak bitmeyen süresiyle" izleyicinin içini şişiren bir film. yani benim içimi. içim şişti.
 • film için doyurucu bir konu yok diye eleştiri yapılmış. neden her filmin konusu olmak zorunda ?
  karakterler, seyirciye bırakılan ucu açık diyaloglar, ve an'lar... bunları bir filmde görebiliyor ve bundan keyif alabiliyorsanız bu filmden kendinize bir çok şey çıkarabilirsiniz.