şükela:  tümü | bugün
  • lambada klibinde dans eden kızla dans eden zencidir.

o zamanlar sanırım bir tek müzik yelpazesinde çıkardı klibi. sezen cumhur önal'ın ağdalı takdimi ile, beatless'dan boys boys boys şarkısıyla tanınan sabrina'ya, çikolata renkli şarkıcı m.j'in thriller'ından da lambada'ya bağlanabilen bir programdı.

küçükken insan hep kendinden uzağı ve farklı olanı istiyor. ben 9 yaşıma kadar e.t olmayı, 12 yaşıma kadar leonardo* gibi her şeyi kılıcımla ikiye bölmeyi ve evet 14,5 yaşıma kadar da lambada klibinde dans eden kızı istedim. direkt kendisini evet. çünkü farklıydı bir kere. saçları renkliydi, ki bu tarz sarı saçları bir dahaki görüş tarihim de indiana jones harrison ford abimin severek izlediğim air force one filmine takabül edecekti ki bu da başka bir aşk hikayesine götürecekti beni bir kaç haftalığına :))

neden bir kaç hafta diye mi sordunuz? hemen söyleyeyim;

- the prezidınt ooooofff offfff the manchester united offfffff the amerika başkanının kızı lan!!!

neyse lambada'ya dönelim biz. bu kıza ulaşmak, amerikan başkanının kızına ulaşmaktan daha kolay olduğu için sevmiştik biz onu, hem de sezen cumhur önal'a rağmen, düşünün.

düşünün ve önünüze eğip kafanızı etrafınızdakilere bir bakın;

kolay oldukları için mi oradalar? yoksa amerikan başkanının kızına ulaşmak için yapılacak tüm fedakarlıkları hak ettikleri için mı? lambada klibini, evimizdeki tüplü televizyonlardan izlerken, benim için o günlerde çok değerli olan harçlıklarımı o sarışın kızı göreceğimi bile bilmeden, air force one filmine vermiştim. hayat adil değil, hem de hiç değil ama her ne kadar böyle bir kötü üne sahipken bile öngörü yapmamıza engel olamıyor büyük bir hezeyan içerisinde.

leon: the professional filmini küçük yaşta izleyemeyen ve sahip olması gereken en büyük aşkına, işte tam da o zaman veda etmiş biriyim ben.

evet aramızda şanslılar elbet olacak, "ben onlardan biriyim" diyebileceksiniz sevinçle, ama hiçbiriniz lambada klibindeki zenci gencin başardığını, hem de kızın babasının sinirli bakışları size yönelmişken....

başaramayacaksınız...

şimdi tekrar bakın yanınızdaki sevdiğinize.

- zenci bir dansçıya gönlünü kaptıran sarışın kız mı?
    - ulaşmak için sınırları zorladığınız amerikan başkanının kızı mı?
    - yoksa kucağında saksısıyla ve tüm şirinliğiyle, çok geç tanışacağınız katil kız mı?

evet, that's not the shape offff my heart ve yanınızda bu soruları içten içe soracağınız biri varsa, kartlar sizin için çoktan dağılmış bile.

- rest
  • bacak kadar boyu ile abilerinden daha iyi kıvırtan çocuktur bu,
    http://youtu.be/i8mz9uovfqa?t=1m6s