şükela:  tümü | bugün
 • nordschleife pist rekorunu kırdığı iddia edilen daha yüksek performans için beygir gücü ve torku arttırılıp ağırlığı azaltılmış huracan versiyonu.
 • 2017 cenevre otomobil fuarında tanıtıldı. resmi sitesinde teknik detayları da mevcut. normal huracandan farkı güç çıkışında ufak bir değişiklik ama asıl olayı aerodinamik iyileştirmeleri ve hafifletilmesi olmuş, bu çalışmalar da onu harika bir pist canavarına çevirmiş. 0-100 gibi değerler yerine yol tutma ve pist odaklı bir canavar çıkmış ortaya. fiyatı da milyon dolarlık hyper car denilen geçtiği abilerinden çok daha makul olacak, yine de makul derken 275 bin+ dolar bizim için pek de makul sayılmaz.

  nordschleife gibi bir pistte 6:52.01 yapmak olağanüstü bir zaferdir, buyrun rekor turunun videosu. pagani zonda r (1070kg, 7,3 litre, 740hp) ve radical sr8 lm (formula 1 aracının yol versiyonu, 640kg, 450 hp) gibi özel araçları çıkarsak ringin gerçek kralı huracan performantedir. porsche yeni 911 gt3'ün rs versiyonu ile pist rekorunu deneyecek gibi görünüyor zira gt3 ringde 7.12 gibi harika bir derece yaptı, bekleyip göreceğiz.

  kişisel tercihim halen yeni porsche 911 gt3 ya da ferrari 458 speciale olsa da performante de saygıyı sonuna kadar hak ediyor.

  5,2 litrelik v10 atmosferik motoru 640hp (8000 devirde) güç ve 600nm (6500 devirde) tork üretmektedir (atmosferik candır, elektirik motorlu spor otomobil bilgisayarlarda kalsın lütfen). 740 beygirlik v12 aventador sv'den sonra 7 dakikanın altında bir süre yapması bu dört çeker huracanı pistin süper spor otomobili yapıyor. 7 dakikanın altına inebilen ferrari 599xx; 6:58.16 (29 adet üretilip satıldı) ve prosche 918 spyder; 6:57 gibi harika zamanları da tarihe gömdü. bu zaman test aracı ile yapıldı ki bu zaman pist için özel bir paketle 5-10 saniye kadar daha geliştirilebilir, benzer durum 918 spyder'ın test aşamasında da oldu. belki de tüm otomobillerden daha hızlı bir kral olacaktır. sürüş izlenimlerini ve test videolarını merakla bekliyoruz. 2018 yılında satışa sunulacak ama öncesinde, üretim için tam hazır hale geldiğinde özel bir lansman ve test sürüşüne açılacaktır.

  edit: bunu kenara attım, sonrasında aracın lansmanı yapıldı. hakkında bol miktarda inceleme videosu da bulmak mümkün.
 • atmosferik v10 motoru ekstra modifikaayonlara açık şekilde üretilmiştir ve normal hurracan'a göre perfomante oldukça hafifletilmiştir. aerodinamica lamborghini attiva yani ala adlı mühendislik harikası bir sistemini de içinde barındırır.

  v10 motor, supercharge ve twin turbo modifikasyonlarıyla adeta perfomante'yi chiron'dan 0-100'de hızlı yapmakta. yurt dışında yapılan drag race eventlarında da oldukça sık kullanılan harika ötesi bir makinadır.

  not: cenevre otomobil fuarında urus modeli ile tanıtılan perfomante spyder modeli ise nice genç delikanlının hayalini süslemektedir.*

hesabın var mı? giriş yap