şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık troll gibi gelebilir ama, tamamen gerçektir. lamborghini’nin efsane modeli diablo (bkz: kenan şeranoğlu) makyajlandıktan sonra, nissan’ın efsane modellerinden biri olan 300zx’den farlarını olduğu gibi almıştır. öyle ki, nissan parçacısından alınan far, diablo’ya hatasız şekilde oturmaktadır.

  günümüzde ortak parça kullanımı her ne kadar yaygın olsa da, birbiri ile bu kadar alakasız olan iki markanın, seneler önce bu işi yapmış olması şaşırtıcıdır.

  aynı zamanda, bu iki otomobil haricinde, nissan’ın yarışlar için ürettiği r390 aracında da aynı farlar bulunmaktadır. far resmen 90’lar otomotivine yön vermiş.

  bu da kaynak:
  https://jalopnik.com/…300zx-shares-its-parts-with-a

  not: burada bahsi geçen nissan 300zx, gerçekten çok özel bir otomobildir. bunu tekrar yazmadan bitirseydim, entry eksik kalırdı. twinturbo, zamanının çok ötesinde bir araçtır.
 • ayrıca ikizi de aynı benzini kullanıyor aklınız alabiliyor mu.
  yani dağdaki çobanla bir yakıt kullanıyor.
 • öyle anlatılmış ki sanki lamborghini diablo ile nissan juke (niss ancuk) aynı farı kullanıyor.

  iki üst düzey arabanın aynı farı kullanmasıdır, çok da önemli bir detay değildir.
 • kesin bilgiyse yayalım
 • her markanın bir sürü modeli var, bu modeller pahalıdan ucuza doğru sıralanır. japon otomotiv devinin en lüks araçlarından biri için tasarladığı farı, ekstra para harcamamak için lamborghini firmasının kullanmış olması olayıdır. bu farı kullanma olayı nissan'ın bütün araçlarında kullanılan farlar lamborghini marka otomobillerde de kullanılıyor veya kullanılacak kalitede denmeaine vesile olamaz. her modele göre farklı ürün kullanılmakta o ürüne göre de aracın fiyatı artıp azalmakta.

  bir sürü otomobil devinin, hava yastıklarını japon firmasından alması gibi basit bir olay. uuhun fiyatlı bir nissan araçta kullanılan farın aşırı pahalı lamborghini model araçta kullanılabilmesi olaydır gerisi tıraş.
 • rihanna ile demet akalın'ın aynı gucci ürünlerini giyip ortalığa çıkması gibidir.

  ya da ne bileyim sen de victoria's secret iç çamaşırı giyiyorsun angel olan ablalarımız da giyiyor hani demek ki neymiş önemli olan "kaporta"ymış.

  insan bazen gerçekten derdini sikeyim butonu arıyor.