şükela:  tümü | bugün
 • şuna bir göz atın. inanılmaz bir mönüsü var.

  http://www.ambroisie-paris.com/…t-gastronomique.php

  vedat milor burası için, ''bana göre dünyanın en iyi lokantası'' diyor.

  michelin 3 yıldızlı.

  edit: ingilizcesi de var sanmıştım ama yokmuş. sadece fransızca bilenler için.
  edit2: buyurunuz vedat milor anlatsın: http://www.vedatmilor.com/her-yemegi-bir-basyapit/
 • "l’ambroisie, açılışının hemen akabinde sırasıyla birinci ve ikinci michelin yıldızını almış ve tam 28 yıldır da üç yıldıza sahip. sadece yemek açısından değil, iç dekorasyon açısından da “grand” tabirini hak eden bir yer. eğer marcel proust romanlarındaki gibi bir aristokratik hayata aşina değilseniz, ilk gidişinizde sizi ürkütecek bir ihtişama sahip.

  öğle yemeği servisi için yavaş adımlarla içeri giriyorum. restoran takım elbiseli profesyonellerle dolu. içeride ciddi bir sessizlik hakim. geçen dakikalarla birlikte, sessizlik yerini yükselen kahkahalara ve çok daha rahat bir atmosfere bırakıyor. l’ambroisie’deki ilk yemek tecrübesinin çoğu zaman en kötüsü olduğu, pacaud’nun yemeklerinden alınan keyfin her seferinde giderek arttığı dile getirilir. sebeplerden biri de restorana hakim olan resmiyet havasının zamanla geri plana düşmesi olabilir mi? aslında restorandaki ihtişam, yemeğin sonunda karşı karşıya kalacağınız hesapla ilgili iyi bir fikir sahibi olmanızı sağlıyor."

  şef bernard pacaud ve l'ambroisie hakkındaki yazının tamamı mizanplas'ta:

  l'ambroisie - kusursuzluktaki yalnızlık
 • iki kişi ortalama 1500 lira hesap bırakacağınız mekan.
 • link

  vedat milor şahsına ait youtube kanalında bu lokantada sipariş ettiği yemeklerin ve şarabın tanıtımını yapmış. çok da güzel olmuş. afiyet olsun vedat bey.