şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda gördüğüm en aptalca, saçma ve iğrenç reklam. hayır ceo görmedi, reklam pazarlama müdürü görmedi, bunların danışmanları da görmedi, şirketin çaycısı da mı görmedi kardeşim, ceo ya çay götürürken efendim reklam çok kötü çekelim hemen yayından diye bilgi vermedi...

böcek gibi türediler, her kanalda her saniye çıkıyor.

satışları düşürmezse neyim.

edit:imla.
  • sol framede görünce bile tiksindim. bir reklam bu kadar mı leş olur sorusunun cevap bulmuş hali.

görür görmez kanalı değiştiriyorum.
  • iletişimde bir kural vardır. şimdi akademik bir dil kasmamı beklemeyin a dostlar.

evet; hedef kitleyi en kalabalık hale getirmenin yolu sloganı en basit hale getirmekten geçer.

anladığım kadarıyla bu reklamda da bu politika uygulanmış. flaş tv deki haber bülteni misali herkesin anlayacağı seviyeye indirmişler reklamı.

tabi reklamın hedef kitlesini genişletelim diye bu kadar itici olunmalı mıydı?

bilemiyorum tabii.
  • kameramanindan, oynayanina, yonetenden, yayınlamak için onay verenlerine kadar kulaklarımı itinayla becerdikleri için hakkımı helal etmediğim reklam.

sizin lamınızı ciminizi...
  • inanılmaz bir cazibesi olan reklam. saatlerce izleyip, dinleyesim geliyor. bir ülker link'e hayır demem.
  • faili sensin lamı cimi yok, tak can simidini gereksiz boykot. (bkz: mode xl) (bkz: eski bi numara)
  • müşteriye patronluk taslanmayacağını bilmeyen firmanın iğrenç reklamı. "tatava yapma gel migrosa" hissi uyandırıyor, tüylerim diken diken oluyor. size ne lan benim lamımdan cimimden. bence lamı cimi var, siz kim oluyorsunuz.
  • lami cimi ne amk?
  • audio akıllı ev sistemleri ve anı tur reklamlarıdan sonra hollywood yapımı gibi gelmiştir. evet o turuncu paltolu ablanın "lamı cimi yok, migors vaar!" diye bağrınması bana da hoş gelmiyor ama türk televizyonları neler gördü. piyasada bir ya da iki tane güzel reklam var zaten.
  • migros'un yeni müşteri kitlesi olarak avam ve lümpen insanları seçtiğini gösteren irrite edici reklam.

bundan sonra migros benim için bitmiştir. a101 ve bim reklamları bile daha kaliteli kaldı.