• yeni ambalajını tasarlayan arkadaş bekaret kemeri işine girse daha çok para kazanır diye düşünüyorum.
  • kelimeleri seçmekte yoğun sıkıntı yaşatan, habire bir kelimenin yerine alakasız bir kelime kullanmama yol açan, 1 yıldır kullandığım ilaç. mesela yemekte kaşığı uzatır mısın demek yerine karnıbaharı uzatır mısın denilebiliyor.
  • ticari sunumu çiğneme tableti şeklinde olsa da tadı kötü olduğu için (kimileri sevebilir gerçi bu tadı) bir miktar suyla da yutulabilinir ya da bir miktar sıvı içerisinde eritip içilebilinir. bu bilgiyi vademecum dışında uzman psikiyatrist ve ilacın ürün müdürü onaylamıştır.

öte yandan yan etkileri çok az olan etkili bir ilaçtır. uyku yapmaz, sersemlik yapmaz, iştah açmaz sadece işini yapar.
  • olumlu etkilerini görmeye başladığım ilaç. nedense antidepresanlardan daha hızlı bir şekilde etkili oldu bende. gördüğüm tek yan etki kelimelerle ilgili.
    şöyle sorunlar yaşamama sebep oluyor;

bir işlemi yapmak için telefondan yıldız kare tuşlarına basmamı söyleyen arkadaşıma 'teşekkürler yıldız!' diye teşekkür etmek, ingilizce mail yazarken kolay gelsin diyen türk arkadaşlara ingilizce teşekkür etmek, insanların isimlerini kafamdan geçen isimlerle değiştirmek gibi...
  • bipolar bozuklukta etkili olmadığına dair araştırma yayınlandığı söylenmiş yukarıda.

lamotrijinin bipolar bozukluk tedavisinde etkili olduğunu gösteren yüzlerce araştırma vardır.
    yukarıda yarım yamalak açılmayan linkte verilen araştırma bipolar bozuklukta değil tedavisinin daha farklı olduğu borderline kişilik bozukluğunda yürütülmüştür.

yayından aldığım fotoda aldığım ekran görüntüsünde altını çizdiğim yerde " daha önce bipolar bozukluk tedavisinde etkinliği gösterilmiş olan" ibaresi yer almaktadır. insanları bilgilendirmeden önce biraz daha araştırma yapmak gerekir.
  • bipolar bozukluk tedavisinde verilen ilaç.en büyük yan etkisi görmede bulanıklık ve bozukluktur.diğer bir yan etkisi ise vücutta döküntü ve kaşıntıdır.bunun olmaması için doz artımı çok yavaş olmalıdır.
  • bunun paketinden kolayca çıkanını yapsanıza. yarım saat uğraşıyorum açmak için. jelatini çıkmıyor vesaire. tadı da kötü. olmamış bu.
  • borderline için kullanıyorum. ilk aşkım efexor xr'di . ikinci aşkım da bu oldu. öyle durduk yere gelen aptal bi mutsuzluk veya neşe vardı ya yok ediyor onu. artık hep mutsuzum ama olsun dengedeyim.
  • duyduğum, bildiğim kadarıyla yan etkileri açısından en hafif ve en sevilen epilepsi & bipolar bozukluk ilacı.
    ayrıca auralı migren tedavisinde de kullanılıyor. prospektüste migrenden bahsetmiyor ama benim doktor "kullanılıyor" dedi. (sanırım migrenle ilgili faz 3 çalışmaları henüz tamamlanmadığı için prospektüste yazmıyor)
    migrenle ilgili hikayesi ise şu: bu ilacın, aynı zamanda "auralı migreni" de olan epilepsi hastalarının migren ataklarını ciddi anlamda azalttığı görülmüş. bunun üzerine daha düşük dozlarda auralı migren tedavisinde denenmeye başlanmış. (ya da sadece bende deniyorlar. bilemedim şimdi)
    özellikle "auralı" diye üstüne basa basa yazıyorum çünkü diğer migren türlerinde hiçbir etkisi yokmuş. zaten aura atağı ile epilepsi atağının yapısal olarak birbirine çok benzemesi ya da aura atağının epilepsi atağını taklit etmesi gibi bir durumdan dolayı bu mevzu varmış.
    sözün özü doktorunuza danışmadan kullanmayın. bir de doz artırımının çok dikkatli yapılması gerektiğini unutmayın. yoksa lenfleriniz balon gibi şişebilir valla. (10 binde 1 bile olsa)
  • antiepileptik olarak halen kullandığım ilaçtır. başlarken doktor, kaşıntı yapabilir demişti, onu bile yapmadı. bundan önce kullandığım topamax ile yaşadığım hiçbir yan etki yok artık. kuzenimin tavsiyesiyle bir tane almıştım, şimdi bir tane daha sipariş verdim. bence herkes kullanmalı, iyi ki varsın lamictal, ailecek seviyoruz seni.
hesabın var mı? giriş yap