şükela:  tümü | bugün
 • hdf (high density fiber) üzerine çeşitli desenlerde kağıt ve en üste de pvc kaplayarak elde edilen yer döşemesi. metrekaresi 25-40 mark civarında satılır, ayakkabı ile üzerinde gezildiğinde feci ses yapar, dayanıklıdır, kolay döşenir.

  alternatifleri:
  (bkz: lamine parke)
  (bkz: parke)
  (bkz: halı)
  (bkz: rabıta)
 • suya ve isiya asla dayanikli degildir, bu nedenle damlatmasi ihtimali olan radyator petekleri altina dosenirken bile dikkat edilmelidir, nispeten ucuz ve bol estetik cesitli oldugu icin modern marley alternatifi olarak dusunulebilir.
 • ucuzca eh parke.
 • yanılmıyorsam kanserojen olan parke türü. lenf kanseri olan bir tanıdığımıza mutlaka bu parkeyi kaldırması gerektiğini söylemişti doktoru. başka bir doktor da anneme laminat parkeyi kesinlikle tavsiye etmiyorum, sakın kullanmayın demişti. o zaman nasıl çatır çatır herkes döşüyor sorusunun cevabını tam bilemiyorum, yine de karar verilirken sorup soruşturulası birşey olduğunu düşünüyorum.
 • temizliği için sadece duru su veya arap sabunu kullanılması gereken kağıt+pvc esaslı döşeme kaplaması
 • kanserojen etkisi olduğu doğrudur. bunun nedeni içinde bulunan formaldehit maddesidir. tabi laminat parkelerin kalitesine göre kansorejen etkisi değişir. laminat parke tamamen ağaçtan üretilmemiştir. içindeki ağaç oranı belli bir orandadır. bu oran ne kadar yüksek olursa kanserojen etkisi o kadar azalır. ama ne olursa olsun eski usul parkeler kadar sağlıklı değildir. uzak doğuda kore ve japonya pazarında hala ağaç kaplamadan yapılan parke daha çok rağbet görmektedir.

  bunlardan dolayıdır ki ucuz ve hoş görünüyor diye her bulduğunuz laminat parkeye atlamayın efendim. üretim şartları ve muhteviyatı önemlidir. özellikle çinden gelen ucuz mallardan uzak durun derim.
 • pvc doğramanın 1. dereceden kuzeni. iki akraba da özürlü.
  gerçekten de ucuz duran. hani şu eskiden bıyıklı milletvekillerinin giydiği parlak takım elbiseler vardı. haşır huşur ses çıkaran, yanar döner olan. bende aynı hissi yaratıyor.
 • günümüz insanın bir kere yap kurtul mantığı ile rağbet görmüş nesnedir.artık şehirli insanımız yaşadığı yer ile ilgili daimi bakımlardan bıkmış durumdadır.ucuz ve kalıcı çözümler peşindedir.misal binaların dış cephesi bir kaç yılda bir bakım ister, boya ister ama çözüm hazır yap mozaikli cephe bin dertten kurtul.he bina çirkinleşmiş kimin umrunda.bir ömür boyu dış cephe derdi çekmektense diye düşünür mimar sinan'ın torunları .bir misal daha vereyim pencereler.ahşap doğrama sağlıklıymış kimin umrunda.her sene boya,cila ister bu meretler çürümemek için.taktır pimapeni bu dertten de kurtul.ağaç parkede aynı misaldendir.laminat'ın ucuz olması,çizilmez özelliği sayesinde insanımız tarafından hemen rağbet görmüştür.insanıın aklına hemen şu geliyor vatandaşlarımız yukarıdaki örnekleri tercih ederek zamandan ve paradan kazandılar.peki artan zaman ve para ile ne yapıyorlar.artık bu bakım dertlerinden kurtulan insanımız değerli vakitlerini tv karşısında oturarak, artan paralarını ile de habire yeni cep telefonları alarak harcarlar.peki bunları yazan ne yapmıştır.ahşap doğrama ve ağaç parkede ısrar ettiyse de artık çok bi piyasası olmadığı için bu mamüllerin, pahallılıktan alamamış ve plastik hayat mecbur kalmıştır.
 • görece pahalı bir zemin kaplama malzemesidir..
  örnek vermek gerikerse:

  orta kalite---(21. sınıf deniyormuş) bir kaplama ile 50 metrekarelik bir odayı 1000 ytl ye kaplayabiliyorsunuz....
  işçilik ücreti bu fiyata dahilmiş...

  olsun bence yine de pahalı...
 • tum mekan bununla kapli ise statik elektrik problemlerine neden olur. mekanin icinde gezerken kapi kolundan bilgisayarin dugmesine kadar dokundugunuz hersey (insan dahil) sizi carpar. mekana yeni gelen insanlar icin eglenceli degildir.

hesabın var mı? giriş yap