şükela:  tümü | bugün
 • senegalli ba$arili bek.hizli ve cevik olmasi en onemli ozelligi.galatasaraya gelebilir bir ihtimal.
 • 2004-2005 sezonundan bu yana kadrosunda yer aldığı lyon'da fazla forma şansı bulamayan, 2006-2007 sezonu için saint-etienne ile anlaşmaya varan 1975 doğumlu oyuncu.
 • borsaya bildirildiği kadarıyla beşiktaşımızla görüşmelere başlamış futbolcu... muhtemeldir ki bir kaç saate imza atsın...

  (bkz: bir fm screenshot'ının on yıl kölesi olurum)
 • kimin nesidir, ne yapar bilmediğim bir stoper. beşiktaş'ımıza geldiyse hayırlı olsun demekten başka bir şey yok tabii ki...bekleyip göreceğiz.

  fakat bu transfer ile ilgili haber'de ertuğrul hoca'nın bir yorumu beni gülsem mi ağlasam mı bilemedim moduna sokmuştur. cümleyi aynen koyuyorum:

  "diatta defansif olduğu kadar ofansif düşünen bir oyuncu. iki yıl içinde türkiye değil avrupa'yı peşinde koşturur. bu oyuncu italya'nın juventus takımında oynayan legrotaglie'den daha yetenekli ve teknik"

  hocam adam 32 yaşına gelmiş peşinden koşan bir biz varız, 34ünde tüm avrupa mı koşacak peşinden? hadi bir transfer yapıyorsunuz da, bari kendinizi güldürmeyin taraftara...

  haberin linki:

  http://www.kartalhaber.com/…r.php?haber_id=13001772
 • del bosque'ye yapılacak 7 milyon euro ödeme kapıya dayanmışken yıllık 1 milyon euro'ya anlaşılmasının gayet mantıklı olduğu sağ bek.

  tabi del bosque'yi kovan zihniyeti tekrar burda hatırlatmaya gerek yok, çünkü olayda mantık yok.
 • futbol kariyeri aşağıdaki gibidir.

  98-99 toulouse 25 maç 0 gol
  99-00 olympique marseille 0 maç 0 gol
  99-00 rennes 33 maç 3 gol
  00-01 rennes 23 maç 2 gol
  01-02 rennes 21 maç 1 gol
  02-03 rennes 20 maç 0 gol
  03-04 rennes 32 maç 3 gol
  04-05 olympique lyonnais 19 maç 0 gol şamp.ligi 7 maç 0 gol
  05-06 olympique lyonnais 13 maç 0 gol şamp.ligi 1 maç 0 gol
  06-07 saint etienne 25 maç 1 gol
 • beşiktaşın esas ihtiyacı olan sağ bek mevkine yanlışlıkla da olsa alınmış olan futbolcudur. bu yönden bu transfere sevindim. stoper alınsa ibrahim toraman ve gökhan zan gibi iki kaliteli oyuncudan biri ya yedek kalacak ya mevkisi kaydırılacaktı. şimdi diatta fransa liginden hatırladığım kadarıyla bildiğiniz sağ bek. e senegal milli takımında da sağ bek. o zaman beşiktaş yönetimi stoper ararken yanlışlıkla esas ihtiyacı karşıladı diyebilirim.
 • tuvalet kağıdına basılması an meselesi olan hürriyet gazetesinin internetteki giriş sayfasında gelişiyle ilgili haber "taraftar karşılamadı" başlığıyla verilen, bugün sağlık kontrolünden geçtikten sonra beşiktaşımızla sözleşme imzalaması beklenen futbolcu...

  futbola romantik gözlerle bakanlardan olduğumuzdan, yıllar evvel tigana geldiğinde sağ açıkta sarışın, minyon bir fransız ve arkasında zebellah gibi bir zenci afrika asıllı fransız izleme hayalleri kurmuştuk... sarışının kaçırdığı adamları zenci yer, zencinin doldurduğu topları sarışın alır gol yaptırır diye düşünürdük... kısmet olursa bu ikiliden arkada diatta, önünde serdar özkan'la kapalı'nın önünde hayalini kurduğumuz sağ kanat tecrübesini yaşayabiliriz...
 • mr çektirmek için bulunduğum acıbadem kadıköy hastanesi'nde önce rüştü'nün bir anda ortaya çıkması sonra hareketlenip, göremediğim birinin yanına doğru ilerlemesi ki o esnada film başlamış oluyor... hemen bir ani ses yükselmesi hastane içinde; patlayan flaşlar ve kamera ışığı...anaaaa o da ne belden yukarısı gözükmeyen bir sağ bek. şaka bir yana insan beyaz tişört falan giyer be adam...hayatımda bu kadar kara bir insan daha görmedim ama tabi bu benim hayatım. rüştü karşıladı hoş geldin dedi bir de beraber pozlarını aldılar tamam oldu.

  alt tarafı bir mr çektirecektik böyle gazete televizyon falan gerek yoktu aslında. ha evet gelen lamine diatta'ydı.