şükela:  tümü | bugün soru sor
59 entry daha
  • lamy'nin fiyat/performans canavarı ikonik modeldir dedikten sonra, safari dolmakalemler için birkaç bilgi paylaşayım:

    -standart lamy safari'ler çizilir, kılıfla kullanmayacaksınız açık renk gövdeleri tercih edebilirsiniz. mat siyah gövdelileri ben kendi olumsuz tecrübelerimden hareketle tavsiye etmiyorum. mat cila, bitin mat cilalı siyah plastik objelerde olduğu üzere bazen saklama koşullarına bağlı, bazen saklama koşullarından bağımsız yapış yapış olabiliyor.

    -al star ve lx serileriyle beraber, mutlaka lamy'nin orijinal dolmakalem kılıfını da edinin. kalemler de kılıflar da evladiyeliktir. lamy'nin genlerinde bauhaus şıklığı vardır, bauhaus fonksiyoneldir, bauhaus şıktır, bauhaus'un modası öyle kolay kolay geçmez. bulunsun. eğer kılıfa ekstra para ödemek istemiyorsanız al star serisinin koyu renk gövdelileri yerine, doğal metal renklerinde olanları tercih edebilirsiniz. safari serisinin en pahalı serisi lx zaten pek çizik göstermiyor. ama yine de kılıf iyidir.

    versatilini hiç tavsiye etmem. kavraması zor. uzun süreli kullanımda eli yoruyor. versatil'de rapid serisi, özellikle aluminyum gövdeli rotring'ler veya graph seri pentel'ler iyidir.