şükela:  tümü | bugün
  • imamin isedigi yere cemaatin bu defa sicmadigi konusmada, verilen nazik ince ayardir

edit: ulen du bi dakka, herkes entrysini alip gitmis, baglam kaybolmus...

(bkz: tayyip erdogan ile ciftci arasinda gecen konusma)
  • -olm demin içerde söylediğin hiç hoş değildi.
    +nie olm sertap'a aşık olduğunu herkes biliyor zaten.
    -nerden biliyolar lan neden hepsi şaşırdı o zaman?
    +lan mi canin sagolsun (bkz: soyleyecek soz bulamamak)
  • bir uğur gürsoy karikatüründe de geçer. balonları tam hatırlamasam da şu şekildedir:
    çöp gibi zayıf bir kişi arkadaşıyla konuşmaktadır. konuşurken dişi düşer.
    zayıf kişi: abi bilmem ne diyetini yaptım, zayıfladım. (diş düşer)
    arkadaş: aha, dişin düştü lan!
    zayıf kişi: lan mı? canın sağolsun..
  • beş sene aynı sırayı paylaştığım ilkokul arkadaşıma işgüzarlık edip facebook'tan mesaj atıp "naber lan?" dediğimde aldığım cevap. canı sağolsun.
  • - abi kablolara baktım, sorun yok, modem de çalışıyo, lan ayarlarında bi sorun olabilir, bi de ona bakalım.
    - lan mı, canın sağolsun.
    - yok öyle değil şeker abim, bu internet şeysi olan lan.
    - neysi ?
    - ya öyle ayar gibi işte.
    - sende bilmiyosun dimi ?
    - ya bilmiyorum değil abim de, şimdi şey yaparım onu hemen, halledicez yani.
    - tamam sen git bence, başka bi eleman göndersinler.
    - tamam abi, 15 lira yannız servis ücreti.
    - al, 20 var.
    - şey abi bende de bozuk yok biliyon mu.
    - canın sağolsun lebraam.
  • (bkz: kemal öncel)
  • wan beklerken lan bulan ağ yöneticisinin tripli beyanatıdır.
  • bahsi geçen olay.
  • tabii söz konusu dönemde henüz vatandaş tekmeleyen yusuf yerkel'ler yetişmemişti. aynı dönemde demokrasi çığlıkları atılıyordu liberaller tarafından. kontrol ettim olay 12 şubat 2006'da gerçekleşmiş, yani tam onyıl önce.

bu onyılda önce yetmez ama evetçiler türedi. sonra ileri demokrasi geldi. ordu, yargı, üniversiteler dönüştürüldü. başkanlık tantanası, yeni anayasa tartışmaları ortaya çıktı. birinci cumhuriyet bitirilip, ikinci cumhuriyeti kurma hazırlıklarına girişildi. ülke gericilik batağına saplandı, savaşın eşiğine geldi, bölge iç savaşlardan geçilmez oldu, türkiye de payını aldı.

o çiftçiye, "daha yeni bir sürü para verdim" diyenlerin odalar dolusu parası ortaya çıktı, sıfırlayamadılar. bilal'in gemicikleri doğurdu, o pastadan payını alamayan yol arkadaşları maraz çıkarınca bertaraf edildiler.

halk büyük bir kalkışma yaşadı, liberaller yine ortaya çıkıp gezi'de ayağa kalkan halkı sokağa küstürdü, "seni başkan yaptırmayacağız" diyenler çıkıp "ben onları kurtardım" dedi.

soma'da 301 işçi, suruç'ta 30 küsür, ankara'da 100 küsür insan öldü, ölüleri sayamamaya başladık.

demokratikleştik mi? evet, en ilerisinden. özgürleştik mi? evet, en alasından. öldük mü? evet, en güzelinden.