1. garip bir ses büyüsüne sahip hatun. video games isimli güzel bir şarkısına denk gelerek tanıdım. tanıdım derken pek tanınmış biri de değil şu sıralar.
  2. asil adi lizzy grant'mis, ve 24 yasindaymis. albumu yeni cikti ve sanirim itunes'dan alinabiliyor. ayrica beraber calistigi ekip, bircok sarkisini muzik elestirmenlerine gondermis. simdiye kadar dinledigim kadariyla sarkilarinda bir umutsuz, askini kalbine gommus ev kadini havasi var, ama ote yandan olculu bir neseye de sahip. yine de cok cok "mutlu, umutlu" tinilar yok sarkilarinda. sesinde bir caz vokal golgesi var, ozellikle surada.
  3. önce video games dinlemem tavsiye edildi, sonra ise başka bir arkadaşım diet mtn dew dedi. o gün bugündür kendisini dinlemeye, takip etmeye başlamış olduk. facebook sayfasında etkilendiği isimlerde britney spears yer alsa da şarkıları pek güzel, sanki geçmişle günümüz arasında kalmış, olduğu yerde hem huzurlu hem depresif gibi. başkaları ise icra ettiği müziği hollywood sadcore diye söylemişler, ne olsa new york'lu ve asıl ismi lizzy grant olan bir müzisyenden bahsediyoruz. şarkı sözlerini karanlık aşk hikayeleri diye tanımlayan new yorklu genci dinlemekte yarar var.
    (bkz: kill kill)