şükela:  tümü | bugün
 • içinde gül notaları olan lancome’un yeni parfümü. en önemli özelliği dünyanın en ince parfüm şişesine (1.5 cm) sahip olması. sephora’dan sipariş ettiğim parfümüm bugün elime ulaştı. daha önce kokusunu denemedim, içeriğinde gül olduğu için gözüm kapalı aldım. daha önce kullandığım benzer notaya sahip parfümlerin (bkz: gucci envy me)(bkz: marni rose)(bkz: chloe signature)(bkz: gucci bloom) aksine gül yerine diğer çiçekler ön planda. ya da yasemin, beyaz şipre ve gülün üçü de baskın ve bambaşka bir birleşim ortaya çıkarmış. net söyleyebileceğim şey ise bu baskın koku yazdan ziyade kış için ideal, yoğun ve özgün bir aroması var.
 • güzel bir parfüm ancak lancome'un diğer parfümlerinin gölgesinde kalır. bence lancome'un klasikleşen kokularından biri olamayacak. çarpıcı bir koku değil. yani, güzel ama çarpıcı değil. bu parfümün kokusunu başka birinden alsaydım parfümünün ne olduğunu sormak aklıma gelmezdi. bir de son notalarında aldığım kokunun ne kokusu olduğunu kestirememiş olsam da sanki çok fazla benzeri kokuda parfüm var gibi bir havası var. özgün bir parfüm değil. benim yoğun olarak aldığım kokular, çiçek pudra vanilya oldu, sıcak bir havası var. kış mevsiminde kullanılmalı, kesinlikle bir yaz parfümü değil. kalıcılık konusunda da, ortalama bir parfümden daha iyi fakat lancome'un diğer parfümlerine göre daha kötü.

  almak gibi bir fikriniz varsa 10 dakikalık bir deneme ile almayın, en az 4-5 saat üzerinizde kalsın ki sonlarına doğru alacağınız kokuya göre alıp almayacağınıza karar verin.
 • birden çok gül çeşidi ile yasemin birleşerek şahane bir koku ortaya çıkmış. bugün koklama fırsatım oldu. ara dönem gül kokularım bitsin; kullanacağım.

  yasemin kokusunu bırakmıştım. geri döndüm.

  yasemin, hanımeli, orkide, zambak ve güzel tüm çiçekler siz ne güzel şeylersiniz.

  hele ki gül; insan dünyadaki tüm gül kokularını koklasa ve sürse yetmeyecekmiş gibi.

  ben idole’ü sevdim şahsen. lancome parfüm konusunda cidden iyidir. bunu da bana göre çok güzel yapmış.