şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çocuklu tatil konseptine uygun dizayn edilmiş bir otel ve park/avm gibi bir tesis sanırım. antalyadaymis. tesadüfen instagramda reklamında gördüm kendilerini. sezon fiyatları uçuk gorunmekle birlikte (1900 tl gibi bisey gördüm sanki listede) mayis ve eylül fiyatları daha ulaşılabilir duruyor.

na adres: https://www.thelandoflegendsthemepark.com/tr/

(giden varsa yeşil pls)
  • harika bir aquapark, 13 eylülde orda olacağım ilk açılışınada gitmiştim, dalga havuzu , korku tüneli, su roller coasterı harika. penguen ve diğer hayvan kardeşlerimizde süper, karşıyız tabi ama süper bir tesis
  • antalya'dan belek'e giderken kadriye mahallesinde yer alan oldukça büyük eğlence parkı (ıslak & kuru), avm, otel kompleksi.

eğlence parkı farklı adrenalin düzeylerine hitap edecek çeşitliliğe sahip. örneğin eksik saymadıysam 4 adet roller coaster var. en küçüğü çocuklar için, diğerleri adrenalin seviyesini kademeli olarak artırıyor. en büyüğü hypercoaster, türkiye'nin en büyüğü imiş. aqua park kısmında yunus gösterisini ve su kaydıraklarını çok beğendim. en tepedeki su kaydırakları da en az hypercoaster kadar zorlayıcıydı.

avm kısmında pek vakit geçirmedim ama kabaca standart markaların yanında lüks markaların da yer aldığı, konseptle uyumlu tasarlanmış açık hava avm'si şeklinde. yeme içme için avm'den faydalanılabileceği gibi park içinde yer alan tesisler de bana fiyat-kalite açısından makul geldi. müşteriyi kafakola aldık allah ne verdiyse geçirelim durumu yok yani.

eğlence parkının giriş ücreti biraz tuzlu ama bence değer. çocuklara indirim var, bir de aqua park kısmı 18:30'da kapandığı için 16:00 ve sonrasında gelenlere ciddi bir indirim oluyormuş. yalnız bu durumda iyi bir çocuk olsanız dahi yunusları göremezsiniz sanıyorum.

bu arada gördüğüm 2 eksikliğe değinmeden geçemeyeceğim:
    1- otoparkın bir kenarına bisiklet parkı yapılsa iyi olur. varsa da görevliler bilmiyor. bisiklet parkı yok otoparkta istediğiniz yere bağlayın dendi, geldiğimde davarın teki mersosunu bisikletime dayamıştı.
    2- aqua park kısmında 5-6 farklı kaydırak aynı sırayı paylaşıyor ve en yoğun sıra buradaydı. o kadar sırayı bekleyip yukarı çıktığımda en yüksekte olan 2 kaydıraktan kimsenin kaymadığını gördüm. çok yüksek diye pek tercih edilmiyormuş. e öyle ise onların sırasını ayırsanıza yahu.
  • pozitiflerden başlayalım...
    +tesis güzel, personel güleryüzlü, yemekler şahane, hijyen gayet yeterli, şovlar gösteriler süper.
    bir kısım negatifler...
    -çocuksuzsanız çok da sizlik birşey yok, yılın bu zamanı arap ve ruslara terk, yürü yürü mahvolduk gene de sıralara girmekten ve minimum 15 dakika sıra beklemekten kurtulamadık. ekstra ücrete tabi olan birşeyler olması normal de 850 liraya vatozun yanına girmek nedir onu anlayamadık, fiyatları herhalde dövize bağlayıp geçmişler tabi biz de arap olmadığımız için kalın geldi ellam.
    ortaya karışık...
    şöyle bir güzelliği de var orda sıkıldınız mı sizi atıyolar otobüse deniz kıyısındaki rixos belek'e götürüyolar, oranın denizi havuzu yemesi içmesi de verdiğiniz paraya dahil.
    netekim bence artıları eksilerinden fazla, biraz da enerjik ve çocuklu birileri iseniz güzel bir tatil geçirilebilir, mutlaka listenizde olsun.
  • önsöz : şartlar değiştiyse, entry yi düzeltebilirim.bana mesaj atmanız yeterlidir....

geçen sene gitmiştim, aqupark ı muhteşem, yemeklere filan da girmeyeceğim.onlar da muhteşem.konuya gelirsek : parkta bir kaplan vardı ve inanın kocaman hayvanı ufacık bir alana kilitlemişlerdi.hayvanın rahatsız olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz.burayı okuyan eden biri varsa, kurtarın hayvanı oradan lütfen.ya da kilitleyecekseniz de çok daha fazla rahat edebileceği bir yere kilitleyin lütfen.
  • rixos tekirova kaldığımız için ücretsiz girdiğimiz aqua park. normal giriş 140 çocuklar 105 liraymış.
    içerde yiyecek içecek çok pahalı.
    aqua parkı çok sarmadı çünkü rixos tekirova’da ki ile hemen hemen aynı şeyler vardı.
    tren efsaneydi.baya eğlendik.