şükela:  tümü | bugün
 • mclaren f1 bünyesi altındaki, 1999 doğumlu, yetenekli, brit formula 3 pilotu. toz attırıyor vallahi.

  edit: imla.
 • 2017 sezonu fia formula 3 şampiyonu olmuştur. darısı seneye f2'de, sonra da f1'de görürüz inş. muhtemelen seneye mclaren rezerv pilotu da olacak kendisi çıkan haberlere göre.
 • 2015 britanya f4'un (msa formula ford) ilk şampiyonu olmanın ardından 2017 sezon başına kadar aşağıdaki başarıları vardı;

  2015’te 3 etkinlik almanya f4’te 6 podyum 1 galibiyet ve 3 etkinlik italya f4’te 1 podyum başarısı var.
  2016 toyota racing’i 11 podyum ve 6 zaferle lider kapadı.
  eurocup formula renault 2.0’da 12 podyum ve 5 zaferle şampiyondu. ayrıca formula renault 2.0 nec’te de 11 podyum ve 6 zaferle en öndeydi.
  eski adı brdc formula 4 olan brdc f3’te katıldığı 4 etkinlikte 8 podyumun 4’ünde zirvedeydi, sezonu 8. bitirdi. son 3 yarış 2016 f3 avrupa şampiyonasında carlin’de yarıştı.
  2016 brdc autosport ödülünün sahibiydi.
  2016 macau’nun ilk yarışında kaza yapınca 26. sırada (sonuncu sıra) yarışa başladı ve 11. bitirdi (oldukça da zevk almış araba geçerken).
  22 şubat 2017’de mclaren genç pilot yetiştirme programına katıldığı açıklandı.

  kaynağım ise kendimin formula 4 şampiyonlarında ilk üçe girenlerin kariyer gelişimlerini anlattığım yazı;

  http://f1grid.com/?p=1785

  formula 3 avrupa sezonu henüz ilk yarış koşulmadan favori gözüküyordu ama ilk yarışlarda joel eriksson daha başarılı gözükmekteydi. gerçi sezonun ilerleyen zamanlarında norris istikrarını korudu ve devasa bir 70 küsür puan farkıyla son etkinliğe gelmişti. şampiyon olması da hiç şaşırtıcı değil.

  bu arada babası adam norris'in 2017'de 207 milyon pound sermayesi olduğu the sunday times tarafından belirtiliyor. kariyerinin durmayacağını sadece yeteneği değil, babasının parasıyla da anlayabiliriz.
 • önümüzdeki seneler içerisinde en başarılı f1 pilotlarından olmaya aday bir yetenek.. daha iyisi yok diyorlar, her açıdan muazzam yetişen bir bebe.. hadi bakalım lando efendi göreceğiz.. sana güveniyoruz

  edit.imla
 • seneye jenson button'un yerini alarak mclaren renault takiminin 3. pilotu olacak. daha 18 yasinda.

  link

  lewis hamiltonun izinden gidiyor.. buralar entry dolacak ileride!
 • 2018 belçika gp birinci antreman turlarında mclaren koltuğuna oturmuş olan genç yetenek. şu anda seans devam ediyor birazdan editleyip seansı nerede bitirdiğini yazarım. çok da beklentiye girmemek lazım çünkü kullandığı araba araba değil.

  yine de 2019 sezonunda yetenek fakiri vandoorne'un koltuğunu alması gereken pilot diyelim.

  edit: 18. olmuş ama 20. olan vandoorne'u geçmiş en azından. ne hallere düştü takım. oldu olacak küme düşelim bari f2'ye.
 • gelecek yıl stoffel vandoorne yerine mclaren'da yarışacak olan genç ingiliz.
 • stoffel vandoorne'un ayrılacağını açıklamasının ardından mclaren tarafından önümüzdeki sezon f1'de yarışacağı açıklanan genç sürücü. altında bir araba olmayacak gerçi. buna da carlos sainz jr'a da yazık olacak.
 • george russell ve antonio giovinazzi ile birlikte gelecek sezon favorimdir. çaylak sezonunda kötü bir araca denk gelmiş olmasına rağmen iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum.
 • twitch yayınlarından zaten online ortamlarda takıldığını biliyorduk ancak reddit'e post atması, hem de shit post atması iyice ortam çocuğu olduğunu gösterdi.

  https://www.reddit.com/…zx2k/they_let_me_sit_in_it/
hesabın var mı? giriş yap