şükela:  tümü | bugün
 • "gecenin kızı" demektir. wheel of time serisindeki terkedilmişlerden tek ismini kendisi seçendir. başka bir isimle de dolaşır ve birine de aşık olduğu söylenir ama ben söylemem (spoiler olmasın)
 • gercek adi mierin eronaile olan lanfear lews therin telamon'un askina karsilik vermemesi, ustune ustluk gidip ilyena adli bir tasa vermesi uzerine cildirir ve madem iyilere veremiyorum bari gideyimde kotulere vereyim diyerek arastirmaci bilim kadinligini iyilik icin kullanmaktan vazgecip ruhunu kotulere satar. ama klasik hatun tribi geregi icten icten esas oglani sevmeye devam eder gerektiginde de yeterince kotu olamaz. robert jordan tarafindan teninin fildisi kadar beyaz, saclarinin gece kadar kara ve kendisinin gorulmemis bir guzellikte oldugu tasvir edilir. beyaz ipekten bir elbise giyer ve gumus mucevherler takar. baayan forsakenlar arasinda en guclu olandir.
 • sorkent arkadaşı, sevimli insan. süfer kelimesini bir tatlı söylerki gülmekten ölesiniz gelir. görmeyeli bir yıl oldu. yazar olmuş bu gece haberim oldu. bir de süfer dans eder, süfer yemek yapar, süfer soru bilir, tahminen süfer entry girme gibi bi kabiliyeti de var. süfer ötesi bir suser.
 • morphine'in all wrong adlı şarkısı bu bayana yazılmıştır adeta, sözler cuk oturmaktadır.
 • şilenin ceviz dondurma ve kaymaktan oluşan bir tatlısıdır. geçen gün ordaydık. yerel halk ikram etti allah razı olsun desem inanmayın wheel of time serisinin forsakenlarından biriydi. çok ilginç bi kızdı. aşkına karşılık görmeyince ruhunu şeytana sattı. adam 3000 yıl sonra yeniden doğunca şansını bi daha denedi. bi kıskançlık krizi esnasında; patentli işkence yöntemlerini oğlan üstünde denerken başka bi hatun tarafından öldürüldü. gene de keşke tatlı olsaydı diyesim var.
  sözlük bana tatlı yolla!
 • wheel of time serisinde insanlığın gördüğü gelmiş geçmiş en güzel yaratık olarak tasvir edilen forsaken. gecenin kızı, tel'aran'rhiod'un efendisi.

  mal lews therin telamon'un bu güzeller güzeli hatuna varmaması hem dünyanın hem de lews therin salağının kendisinin afedersiniz .mına konulmasına sebep vermiştir.

  aynı mallık lews therin'in reenkarnesi olan rand* moronunda da gözlenmektedir. kadından zerre kadar anlamayan aptal rand kendisini çoktan siktir etmiş olan beşik kertmesinin derdine lanfear'a gene siktiri çekip tekrardan mallığını ispatlamıştır. sonradan egwene'in onu sallamadığını farkedince yere bakan yürek yakan ayağıyla, yok istemem yancebime koy numaralarıyla falan üç tane yavruyu çatır çatır yemektedir ama geçmiş olsundur lanfear gene tırlatmış hem bu salağa hem de dünyaya gene kapak olmuştur.

  --- the shadow rising'i bitirmemişler için spoiler ---

  lanfear lews therinden yüz bulamayıp sadece ruhunu satmamış, rhuidean'da rand'ın gördüklerinden öğrendiğimize göre kadın erkek demeden herkesin eşit kullanabileceği süper bir güç keşfettim diyerekten kurcuklamak suretiyle dark one'ı hapisanesinden kurtaran kişi olmuştur. henüz bilmediğimiz mierin'in lews therinden siktiri yedikten sonra mı deliği açtığı yoksa deliği açtıktan sonra siktiri yiyip öyle sikilmez böyle sikilir demek için mi dark one'ın yanına geçtiği?

  --- spoiler ---
 • ben sözlükten uçmadan önce, entrylerini zevkle okuduğum ve arada bir mesajlaşıp güzel muhabbetini de sevdiğim yazar. lakin 2 yıl olmuş tek bir sözcük eklememiş sözlüğe. ve bence bu bir eksiklik.