• beni çok mutlu eden bir google chrome eklentisi.
    en beğendiğim özelliği pop-up dictionary kısmıdır. subtitle'da kelimenin üzerine farenizi götürdüğünüzde kelimenin anlamını öğrenebiliyorsunuz.

ispanyolca listening pratiği nasıl yaparım diye arayış içerisindeyken bünyeme ilaç gibi gelmiştir.
  • kullanımıyla ilgili ayrıntılı açıklamalar içeren bir video için buyurunuz
  • bu uygulamaya alternatif olarak şöyle bir site var. netflix'te olsun olmasın dizilerdeki filmlerdeki kelimeler paylaşılıyor. bu eklentinin aksine kelimeleri anlık görmek yerine önceden görüp çalışabildiğiniz için izlemesi daha kolay oluyor diyebilirim.
  • dizi/filmleri ingilizce altyazılı izlemek istiyorum ancak bilmediğim çok kelime oluyor veyahut bilmediğim yerlerde çok takılı kalıp geri dönmek zorunda kalıyorum diyenler için bu dertten kurtaran bir eklenti. hem türkçe hem ingilizce altyazı ile dizi/ filmi izleme zevki verirken dile olan aşinalığınızı da bilinçli bir şekilde daha fazla artırıyor. ancak tavsiyem olabildiğince ingilizce altyazıda kalsın gözünüz. türkçeye alıştırmayın ve ayrıca ingiliz dizilerinde değil de amerikan dizilerinde/filmlerinde başta izlerseniz daha zevkli olur. ayrıca bu uygulamanın ios/ android telefonlardan netflixi izleyenler için de bir alternatifi olursa tadından yenmez.
  • ingilizceden uzaklaşmayı engelleyen harika bir uygulama. telefonda kullanılanılabilen bir versiyonunu da çıkarsalar keşke, benim için tek eksiği bu.
  • bir ipucu: yazdır kısmına tıklayınca yeni sekmede o bölümdeki tüm diyaloglar ve türkçe karşılığı çıkıyor(cümle cümle) chrome kullanıyorsanız tekrar o sayfadan sağ tık-yazdır yazıcı kısmından pdf olarak kaydet seçeneğini işaretle ve kaydet artık elinde tüm senaryo var.
  • merak edip yukledigim google chrome eklentisi. karantina gunlerinden eksikleriniz oldugunu hissettiginiz dili gelistirmek icin ya da yeni bir dil ogrenerek cikmak icin birebir. su siralar feda edebilecegimi dusundugum nitelikteki netflix dizi ve filmleri uzerinde pratik yapiyorum ama ilerleyen surecte her izledigim dizi ve filmi bu sekilde izlemeye karar verdim ta ki altyaziya hic ihtiyacim kalmayana dek. simdilik dizi ve filmler normal suresinden daha uzun surebiliyor durdurarak izlediginiz icin ama zamandan bol ne var! sure uzasa da gayet keyifli, kullanmanizi oneririm.
  • ben geç kaldım keşfetmeye siz geç kalmayın arkadaşlar
  • öğrenilen dildeki tüm kelimeleri kullanım sıklığına göre listeleme özelliği de olan tarayıcı eklentisi. kayıtlı kelimeler sayfasından tüm kelimelere gelince öğrenilen dildeki en popüler kelimeleri sıralıyor. tıklayıp kullanım örneklerine basit cümleler ve çevirileri ile ulaşmak mümkün. bunun için tatoeba'dan yararlanıyor. kelime çalışması için çok güzel bir kaynak.
  • bs player'da 10 yıldır yaptığım olayı yeni keşfetmişler.
hesabın var mı? giriş yap