şükela:  tümü | bugün
 • * bir cesit proton pompası inhibitoru. midedeki asiditeyi azaltması icin doktorların ulser gastrit gibi sorunları olan hastalarının recetelerine sıkca yazdıkları ilac..ac karnına alınmalıdır..
 • endikasyonlar : lansor 15 mg : duodenal ülser, gastrik ülser ve reflü özofajitin idame tedavilerinde endikedir.
  lansor 30 mg : duodenal ülser, gastrik ülser, reflü özofajit'in kısa süreli tedavisi, zollinger ellison sendromu dahil patolojik hipersekresyonun uzun süreli tedavisinde endikedir.
  kontrendikasyonlar : lansoprazole ve içerdiği diğer maddelere karşı duyarlılığı olanlarda, ciddi renal yetmezlik ve kreatin kleransının 30 ml/dakika olduğu durumlarda kontrendikedir.
  yan etkiler : lansoprazol genellikle iyi tolere edilir. çok ender olarak diyare, konstipasyon, bulantı, kusma ve baş ağrısı görülebilir. bu yan etkiler tedavinin kesilmesini gerektirmeyecek kadar hafif ve geçicidir.
  dozaj : lansor 15 mg :
  duodenal ülser idame tedavisi: yetişkinler için önerilen oral doz aç karnına günde 1 defa 15 mg'dır. idame tedavisinde yapılan kontrollü klinik çalışmaların süresi 12 ayı geçmemektedir.
  gastrik ülser idame tedavisi: yetişkinler için önerilen oral doz aç karnına günde 1 defa 15 mg'dır.
  reflü özofajitin (erosif) idame tedavisi: yetişkinler için önerilen oral doz aç karnına günde 1 defa 15 mg'dır. idame tedavisinde yapılan kontrollü klinik çalışmaların süresi 12 ayı geçmemektedir.
  lansor 30 mg :
  duodenal ülser : günde 1 defa 1 kapsül (30 mg) yemeklerden önce alınmalıdır.tedavi süresi 4 haftadır.
  gastrik ülser : günde 1defa 1kapsül (30 mg) yemeklerden önce alınmalıdır.
  tedavi süresi 4 haftadır. gerekli görüldüğünde tedaviye 2 veya 4 haftalık ek sürelerle devam edilebilir.
  reflü özofajit (erozyon ve ülserasyon mevcudiyetinin endoskopik tesbiti halinde) : günde 1 defa 1 kapsül (30 mg) yemeklerden önce alınmalıdır.
  tedavi süresi 4-8 haftadır. endoskopik inceleme neticesine göre gerekli görüldüğü takdirde 8 haftalık bir ek tedavi uygulanabilir.
  lansoprazol, peptik ülser ve reflü özofaitin idame tedavisinde, henüz güvenirliliği belirlenmediği için endike değildir.
  hipersekresyon durumları (zollinger-ellison sendromu)
  başlangıç dozu: günde 1 defa 2 kapsül (60 mg) yemeklerden önce alınmalıdır. doz tedaviye alınan cevaba göre ayarlanmalıdır. doz gerektiğinde günde 180 mg'a kadar çıkartılabilir. 90 mg'ın üzerindeki günlük dozlar eşit olarak ikiye bölünmüş halde sabah ve akşam verilmelidir.
  tedaviye klinik yönden gerekli görüldüğü sürece devam edilmelidir.
 • mide yanması sorunumu harika bir şekilde çözen mükemmel ilaç. aç karna içilmelidir.
 • (bkz: lansoprazol)
  (bkz: pantoprazol)
 • midenin ağrısız ya da yanmasız olabilmesinin yani normal bir mide ile yaşamanın ne demek olduğunu tekrar hatırlatan süper olay.
 • sabahları aç karna bi' tane alarak gün boyu çiğköfte tüketebileceğiniz* süper kapsül.
 • stres ülseri diye adlandırılabilecek meymenetsiz rahatsızlığın çözümü. her kapsülü mide asidine dirençli enterik kaplı mikropelletler halinde 30 mg lansoprazol içermektedir.
 • doktorun tavsiye ettiği şekilde düzenli alındığında belirgin bir rahatlama sağlayan ve aldığım duyumlara göre piyasadaki diğer muadillerine oranla daha az yan etkisi olan ilaçtır.bu arada sabahleyin kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına alınması gerekiyor.
 • mucizenin tıp dilindeki karşılığı. doktorlar bile bilincindedir bunun ve sorarlar size " mutlu musun peki lansorla" bunu soran doktora multiple orgazm ne dion sen demeyi çok istedi deli gönül.
 • (bkz: pantpas)

hesabın var mı? giriş yap