• soğuk havaları ısatacak hoş viski.

islay bölgesinin asil temsilcisi bu sunum ile klasik şişenin yerini dolduramasa bile alışılmış laphroaig lezzetlerinin yanına farklı bir lezzet eklemiş oldu.

four oak adı üzerinde 4 farklı fıçıda dinlendirilmiş bir nas viski. 4 farklı fıçı aroma bombardımanı etkisi yaratmamış ama bence bu iyi birşey.

fıçıların tanımları ise şöyle: eskimiş burbon fıçılar, yeni amerikan fıçılar, şeri fıçılar ve çeyrek fıçılar.

tadıma geçersek;

koku elbette beklediğim gibi harika ve çok dengeli bir is kokusu ile başlıyorsunuz, ardından kuruyemiş özellikle kavrulmuş badem koku ve tadı baskın geliyor.

damakta tabiri caizse yağ gibi kayıyor ve ardında kaymak gibi pürüzsüz ve yoğun bir lezzet bırakıyor.

bitiş olması gerektiği ve sevdiğim gibi oldukça uzun ve yoğun. ne de olsa o bir islay.

sonuç olarak güzel viski ama ikinci şişeyi alacağıma klasik laphroaig tercih edeceğimi söylemek istiyorum.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)
  • dün içme şansına eriştiğim ve gayet başarılı bulduğum viski.

bardağa doldurup kokladığım an ilk burnuma gelen koku deniz tuzu oldu. gözümü kapayıp bir an islay kıyılarına gittim geldim.

4 farklı fıçıda dinlendirilmiş olması sebebiyle damakta stabil bir tattan ziyade değişken lezzetler bırakıyor. bitişi uzun ve yoğun. içimi yormuyor, su gibi akıp gidiyor tabiri caizse.

rahatlıkla tercih edebilirsiniz, ancak "ben artık bundan vazgeçemem" dedirtecek bir viski değil.
  • sanırım hayatim boyunca içtiğim en kolay içimli whiskey. nefis.
  • içtiklerim arasında 1 numaraya yerleşmiş viskidir. özellikle is kokusunu çok beğendim. iyi ki denemişim.
  • laphroaig'un rakibi çoğunlukla kendisidir, haliyle ne yaparsa yapsın asıl rakibi laphroaig 10'dur.

salute!
  • bu olmamış sanki ya, bi hevesle duty freeden almıştım yılbaşı yemeği sebebiyle arkadaşlarıma servis ettim hepsi ilk yudumda vayy hoş vs dedi ancak kadehin bitimine doğru yüzler ekşidi şunu bitirsem de bi rahatlasam dedi.
    sanki taliskerin sulandırılmış versiyonu gibi değişik bi viski. almadan önce tadına bakmanızı öneririm
hesabın var mı? giriş yap