şükela:  tümü | bugün
  • hepimiz de ara sıra olan nadide bir histir. insanın öleceğini bile bile yaşamasıyla ilgili olmalı. fransızlar bu hissi de düşünmüş, üzerine söz konusu tabiri üretmişlerdir. aferin onlara.
  • bana kalırsa bu durum için bulunabilecek en güzel isim bulunmuş. boşluğun* çağrısı.
  • hayran olduğum his tanımlamasıdır. bir dil nasıl böyle bir duyguya özel bir öbek üretmiş anlamlandıramamakla birlikte elin fransızına özendirir efendim. beni en çok etkileyen anlar içinde yer alır bu an. belki de sadece tanımlanan özel an içinde değil de birçok durumda böyle hissedebildiğim içindir.
  • (bkz: delilik)
  • bkz. "the call of the void"
    the unexplainable desire to jump when the edge of a cliff. a french phrase translates literally as "call of the void".
  • cocuk, kedi ya da kopekle doldurabilirsiniz... ne kadar bencil ve egosantrikseniz bu cagriyi o kadar duyarsiniz...
  • anlamı, boşluğun çağrısı olan fenomendir.
    araştırmacılar, "beyindeki farklı algısal sistemlerin geçici olarak birbirinden ayrılması" olarak açıklamaya çalışmış.

bu davetkar ve küstah çağrı, yüksek yerlerdeyken algılarınızla oynar.
    beynin, "geri çekil" emrine karşılık, boşluk, aranızdaki mesafeyi kapatmak için, nemfleri ve satirleri ile büyüler: "fırlat at kollarındaki boşluğu, soluduğumuz mekanlara", o an, bir iki adım geri çekilmezseniz, personajlarınız kıyamet gibi uçuşacaktır.