şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
3092 entry daha
  • eğer gerçekten çok zenginseniz, eurocom alın.
  • merhaba sözlük entry için özür dilerim ama pc konusunda iyi değilim. bilgisizce kötü laptop almak istemiyorum. yardımcı olmanızı isterim. şimdiden teşekkür ederim. entry birkaç saat içinde silinecektir.

bütçem 5500-6500 tl
    az enerji yakan
    ips ve full hd ekranlı
    internette dolaşmak için alacağım ama cs go, left4, gta 5 oynatabilecek bir seviyede olursa süper olur. 50-70 fps alsa yeter.

laptop tanım: akıllı alet. oyun oynamak, internette dolaşmak için kullanılan. taşınabilir, bataryalı cihaz.
  • monster tulpar alınır mı?
  • hp almayın. 2020 model laptobu bile cayır cayır ısınabiliyor. nereden mi biliyorum? kendim kullanıyorum.
  • en basitinden 1650 gömülü laptoplar "ekim 2019'da" 7500 lira dolaylarındayken şu an 10 bin lira.

ekim 2019 usd kuru -> 5.7 iken , %32'lik artışla bugün 7.5 seviyesinde
    ekim 2019 laptop fiyatı -> 7500 try iken, %33'lük artışla bugün 10000 try seviyesinde

matematiksel olarak her şey normal, doların yükselmesi de "ilgili kişilerce normal".

peki, ürünlere yapılan zamlarla orantılı olacak şekilde bizim alım gücümüzdeki artış beklendiği gibi mi? işte orası tartışılır.

10 bin lira altında bütçesi olanlara "optimum özellikte" bir laptop tavsiyesi verememek mi daha boktan yoksa rtx 3090'ın 35-40 bin lira bandında olması mı?

elinizdeki malın kıymetini bilin, temizliğini yapın, iyi bakın çünkü bugünleri de arayacağız gibi.