şükela:  tümü | bugün
1664 entry daha
  • yaklaşık 4-4.2bin tl bütçe ile 1060 ekran kartlı malzeme kalitesi iyi ve kronik sorunu olmayan bir laptop arıyorum.kafamda acer helios 300 ve dell 7577 var.amazonda fiyatlar bütçeme yakın.önerileriniz varsa çok memnun olurum.1 haftadır karar veremedim kafam fena halde karışık.
  • oyun oynayacak ve kalın bir makine alacaklara :

1- ssd / msata ssd olmayan cihaz almayınız, alanları uyarınız.
    2- ssd sığa problemini aşmak için cihazın içinde ek 2,5 inç hdd yuvası olsun. kendiniz takın ya da içinde gelsin.
    3- dvd okuyucu yazıcı olayın kafaya pek takmayın zaten çoğu cihazda artık yok.
    4- mümkünse metal-alüminyum kasa olsun.
    5- işlemci u değil hq olmalı, i7 giriş seviyesi yerine i5 yüksek seviye modelleri tercih edin. işlemci herşey demek değil.
    6- mutlaka sırt çantası alın.
  • asus almayın.

teknik servisi çok sorunlu. üzülürsünüz.
  • size kesin ve net tavsiyelerimi söyleyeyim, öncelikle ram için en uygunu tek slot 8gb değil veya çift slot 8+8 değil çift slot 4+4 gb'tır. bir çok test sonucuna dayanarak söylüyorum. işlemci olarak kesinlikle u harfi barındıran modelleri seçmeyiniz. hq veya k olsun. hq = high quality, k ise overclock'a izin veren daha üst performanslı işlemcilerdir. u ise düşük güçte çalışır. ekran kartı olarak nvidia bazında konuşacak olursak 1060'tan aşağı inmeyin. ssd olarak 120 gb bile idare eder onda da samsung tercih etmenizi öneririm çünkü f/p olarak en iyisi diyebilirim. biraz toplama sistem mantığında konuştum ama tecrübelerime dayanarak bunları söyleyebiliyorum. ha 120'lik ssd'ye ne yeter ki diye soracak olursanız ben 1tb hdd'yi (5400 rpm) usb 3.0'dan kullanıyorum içinde bir çok oyun yüklü ve hiçbir sıkıntım yok. marka model ismi veremem ama bu özelliklerde maksimum 4.500 liraya (daha fazlası da olabilir tabii) iyi bir laptop bulabilirsiniz. işlemci minimum i5 7300 hq olsun derim. 4+4 ram'de bahsettiğim olayın ise şu kanaldan (daha bir çok kanal var) izleyeceğiniz videolarla ne demek olduğunu görebilirsiniz. wolfgang
6 entry daha