şükela:  tümü | bugün
  • *

nasıl ezoterik mistik bir malikaneydi o öyle. oyunun çıktığı zamanlar, ilk oynadığın seferlerde neresine gideceğini bilemediğinden net bi kaybolursun, dolana dolana içini öğrenirsin. bir de nereye gitsen uşağımsı zombi bir adam dolanıyordu ayak altında durmadan. mutfağında dondurucu odası vardı.

*
  • baba parası, alın teri değil.
  • sonraki oyunlari bilmem de, ilk oyunda "aldigi krediyi odeyemedigi icin haciz gelmis memur evi" gibiydi. 20 hentbol sahasi buyuklugunde alana (bkz: belgesel kanallarının uydurduğu ölçü birimleri) 2 tane hali, birkac devasa(ve bos) vazo, ve bir suru tahta konteyner koymak nasil bir hastalikli ruhun belirtisiydi bilemem (aslinda oyunu yapanlarin modellemeden tasarruf etmek icin boyle bir yolu sectigi de suregelen rivayetler arasindadir), bilmek de istemem. malikane almis ama adam olamamis lara burada hoplayip ziplar, kutulari ittirip kaktirarak dertsiz basina dert alirdi (training ne lan?). ittirmek demisken aklima geldi, bu oyunu da adventure diye ittirmislerdi zamaninda -ki zerre alakasi yoktu-. kisacasi gosteris meraklisi lara'nin bir hevesle aldigi ama icini dosemeye para yetiremedigi, tasarim ozuru, modelleme hatasi igrenc, kazulet, hoduk bir mekandi iste. dosemek demisken aklima geldi, lara'ya da doseme... ehem neyse bunu demiyecektim. tomb raider yerine hep nude raider oynamistim, onu diyecektim, ama vazgectim.
  • uşağı mutfaktaki buzhaneye hapsettikten sonra evde tek başına klasik müzik eşliğinde hoplayıp zıplanan yerdi. dışında bitkiden yapılma bir labirent vardı yanlış hatırlamıyorsam.