şükela:  tümü | bugün
 • lana del rey oluyorsa lara di lara da olur. lay lay lom daha güzel olur ama bence.
 • şu an iksv'deki konserinde (ilk konserinde) son şarkısını seslendiriyor.

  çok beğendim.
 • bu akşam iksv'de harika bir konser verdi. konserden o kadar mutlu ayrıldım ki bence harika kelimesi az bile kalır yanında. *
 • bahar gibi bi'sey. kimine gore son, kimine gore ilk. her hali ayri guzel ama. sarkilari alip gogsune bastirmali.
 • oraya doğru albümündeki dünya böyle döner durur'a kulak kesilmeli.
 • az önce single'ını dinledim. uzun zamandır dinlediğim en kötü şeydi sanırım. dilara sakpınar çok güzel bir kadın, çok da iyi bir şarkıcı; ama şarkı yazmak, kendi müziğini yapmak başka bir şey.

  muhtemelen bunu bilecek kadar da zeki bir insandır. peki neden bunu ısrarla yapıyor? bu sadece zengin çocuk şımarıklığı olamaz. bildiğin çok iyi olduğunu falan düşünüyor yaptığı şeyin. bu da bizi ülkemizde alternatif/bağımsız müziğin gelişmiyor oluşunun birinci nedenine götürüyor: tayfacılık.

  yani birbirini o kadar güzel gazlıyor ki insanlar belli gruplar halinde, ne kadar saçma işlerin peşinde koştuklarını görmüyorlar. bakın gerçekten abartmıyorum. lara di lara'nın hayal isimli şarkısı kadar kötü bir şarkı çok uzun zamandır dinlemedim. günde ortalama 5-6 saat müzik dinleyen ve mümkün olduğunca aynı şeyleri tekrar tekrar dinlemeyen biri olarak söylüyorum bunu. artık nasıl ses mühendisleriyle çalıştıysa kendisi vokal mix'i de rezalet. profesyonel seviyede şarkıdan bu kadar ayrıksı duran bir vokal mix'i kolay kolay duyamazsanız. gerçekten çok kötü. yani benim evdeki focusrite studio set'le kaydetsek şu kayıttan daha kötü bir şey çıkaramazdık. bunu dilara sakpınar'ın şarkıcılığını çok beğenen biri olarak söylüyorum.

  ama bu eleştirilerin de boşuna ve yersiz olduğunu biliyorum. tayfacı kafa işlemeye devam edecek. böyle vasat altı müzikleri sunacaklar ve ne yazık ki ana akımdan kaçan belli bir kitle de sürekli alıcısı olacak. (hoş bu albüm için çok da emin olamıyorum bu alıcı olma durumundan) birbirlerini gazlayarak alternatif müzik sektörünün pastasından güzel dilimlerini almaya devam edecekler. buna ihtiyaçları olduğu için değil; sadece yapabildikleri için.
 • sofar sounds istanbul'a konuk olmuş feriköy'de bir evde ve bencil isimli parçasını seslendirmiş. bence harikuleyt. bu sese yakın bir albüm çıkarır ya da şarkılarını yayımlarsa eğer uzunca bir süre başka bir şey dinlemem sanırım.

  işte o şarkı.

  https://www.youtube.com/watch?v=ruvbmnwa0kg
 • dün akşam noxus bar'da ilk ankara konserlerine şahitlik ettim. hiç yayımlanmamış şarkılarını ve "oraya doğru" albümünden birkaç şarkı çaldılar, performansları olağanüstüydü. ayrıca, dilara sakpınar'ın sesi başlı başına bir terapi, bunu bir kere daha idrak ettim. umarım, bu şehre defalarca gelirler.
 • iki gun once tesadufen kesfettigim naif sesli hatun.
  sarkiya nasil bayildiysam iki gundur dinle, soyle modu tekrar tekrar..

  bencil
  https://www.youtube.com/watch?v=ruvbmnwa0kg

  bu da sarkinin + ceylan ertemli versiyonu:

  https://www.youtube.com/watch?v=vpdgam_4sng