• konserinde birden binlerce seyirci, kendinden önce şarkısını söylemeye başlıyınca gözyaşları içinde şarkıyı sadece dinleyebilmiş şarkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=bq0jsvj7uae
  • monami gibi faber castel gibi.
  • 2002 nue turnesindeki je t'aime yorumu fransızca bilmeyenin bile boğazını düğümler.
  • celine dion'un eltisi gibi duruyor.
  • hangi fransa vatandaşına kendisini çok sevdiğimi söylesem "gay misin???" sorusuyla karşılaştığım şarkıcı
  • söz ve müzik larada bir bütündür.dilini hiç anlamasanız bile müziğinden hissetikleriniz anlamı ortaya çıkartır.laranın söylediği bir şarkıyı sadece lara okuyabilir yorumlayabilir.yorumladığı şarkıya bambaşka bir ruh katar,kimse onun gibi söyleyemez,o muziğin tanrıçasıdır...ispanyolca fransızca italyanca ve ingilizce bütün dillerde mükkemel söyleyebilir.

nue albumu hep aynı şekilde akan bir nehir gibi bir sürekliliğe sahip belki ölüdeniz yada bir gölde denilebilir.kasetteki şarkılar ne hızlanıyor ne de yavaşlıyor monoton bir şekilde ard arda çalmasına rağmen sanki hep aynı şarkının devamı gibi geliyor insana.tabi j y crois encore şarkısını bunun dışında tutmak lazım.albumün en güzeli en başta yer almış. elektro gitarında kullanıldığı ender şarkılardan biri.ve devamında bir anda hava tempo tamamen değişiyor.hızlanan kalp atışlarınız artık yavaşlamaya başlıyor yavaş bir romantizm havası her yanınızı sarıyor.zaman geçmiyor sanki.parce que tu pars' a kadar bu dinginlinkle geliyorsunuz. bu şarkıda müthiş bir performans göstermiş lara.sizi alıp adeta uçuruyor ruhunuza duş aldırıyor sanki...müthiş bir ruh,doğallığın güzelliğinin en son noktası saf duygu saf ruh oluyor sanki.işte çırılçıplak ruhunuz kalıyor orda....immortelle' de yine müthiş bir şarkı ve ölümsüzlükten bahsediyor..sevdiğin uğrunda ölmek aslında bir aşkı ölümsüzleştirir.aşkta zaten bu olmalı.albumun en ilginç şarkısı ise imagine.sadece bir tempo şarkısı şarkıda lara şiir okuyor .zaten albumun bir yerinde lara yine çıplak ve bir kelebek vucudunun ön kısmını kapatmış.ruhunuz bir kelebek özgür renkli ve saf bir şekilde dışarı çıkıyor adeta.
  • söylediği parçalar sonucunda insanı fransızca öğrenmeye zorlayan ses sanatçısı.
    (bkz: je taime)
  • çok uzun bir zaman önce, galiba develer tellal, pireler berber idi; evde, can yoldaşım kedimle ağlamaklı bir ruh hali içinde otururken, elimde tv kumandası, kanal kanal geziyordum. bir yerde, kanalın adını bile hatırlamıyorum, bir kadın şarkı söylüyordu. hiç tanımıyordum, sfenks gibi kaldım.
    içimdeki "sus, otur oturduğun yerde!" dediğim çığlığım zincirlerinden kurtuldu, doya doya ağladım, şarkının ve sesin güzelliğinden mest oldum.
    neyse ki adını öğrendim. ben bir sürü şeye geç kaldım, geç tanıdım, geç öğrendim. olsun, ayıp değil; bunu kabul etmemek ayıp.
    ertesi gün bildiğim tüm mağazalara gidip ne kadar cd'si varsa topladım.

o ses o nahif bedenden nasıl çıkıyor, bilmiyorum. güçlü bir sesi var; ses rengi de çok güzel ve sesi yaşlanmıyor; kendisi de yaşlanmıyor aslında, değişiyor.* kanadalı.. belki bu nedenle, ingilizce ve fransızcaya aynı derecede hakim fakat fransızca ona daha çok yakışıyor. tipi de fransız.
    o şarkı şuydu; je t'aime
    stüdyo kaydı

"doğru, ayrılmanın başka yolları da vardı
    belki yardımcı olurdu bize birkaç bardağın kırılması
    bu acı sessizlikte seni affetmeye karar verdim
    çok sevmekten yapabileceğimiz hataları
    doğru içimdeki küçük kızın ihtiyacı vardı sana
    neredeyse bir anne gibi sarmalayıp koruyordun beni
    paylaşılmaması gereken o ruhu çaldım senden
    sözlerin rüyaların sonunda, haykıracağım
    seni seviyorum, seni seviyorum..."

bu da başka bir konser kaydı
    şarkının tamamını konuklar söylüyor, hep bir ağızdan dev bir koro olarak.. lara fabian'ın gözleri doluyor.

bir de adagio koyalım şuraya..
  • je suis malade yorumunu ne zaman dinlesem, serge lama affetsin, yıktın haneyi eyledin viran diyorum ve umarsızca selamlıyorum leoparı.. iyi haber kendisini önümüzdeki ay kanlı canlı dinleyebileceğiz, 15 ekim'de zorlu psm'de sahnede olacak zat-ı şahane.
  • bugulu sesi, guzel yorumu takdir edilesi kanada asilli sarkici..
hesabın var mı? giriş yap