şükela:  tümü | bugün
  • forgotten realms'taki en güçlü necromanceri. ed greenwood tarafından 2nd edition döneminde 46. level ultra lich diye tarif edilmesine rağmen 3rd edition'da wiz 20 / epic 12 şeklinde gücü azaltılmıştır. sword coast'ta , warlock's crypt isimli yerde yaşar(?). bayagı büyük bir undead ordusu vardır ve bunları başka lichler ve vampirler yönetir. zamanında szass tam'a iki tane artifact vermiştir. kafasında bir sürü ioun stone uçuşur, ayrıca birçok artifact ve magical item'a sahiptir. geçmişte netheril'de bir archwizard olduğu bilinmektedir.
  • vecna bu adamdan daha düşük seviyedeyken tanrılığa yükselmişti.(tabi talos adlı tanrının yardımıyla o ayrı konu)
    söylendiği gibi emrinde başka lichler calıştırabilecek kadar güçlü bir lich necromancer'dır.
    ama kafayı yedigi de söylenir, bazen etrafa rasgele büyüler atmaktadır.bazen de süt dökmüş kedi gibidir(süt dökmüş kedi..=lich...?).
    mekanına giren kuş beyinli maceracılarla önce muhabbet etmesiyle bilinir.sonra ya öldürür, ya da kendisi için bazı görevler yapmaları şartıyla onları normal dünyaya salar.he, sadakati nasıl sağlar, geas türünde büyülerle.
    ateşte yanmaz, elektirik çarpmaz,yala yala bitmez, gümüşe alerjisi vardır.
    çok pis masa tenisi oynar.red alert 2'de 5 brutale karşı victorious olur.
    şaka bir yana en az 16 adet red wizard larloch'a saldırmış fakat başarısız olmuşlardır.
    intelligence 34'tür ve büyü slotları 21. seviyeye kadardır.
    profesyonel yorumum,çok pis.
  • larloch abi ayrıca, -büyü tanrıçası mystra yasakladığı halde- seviye 10 ve üzeri büyüleri yapabilmektedir.
    seviye 10 büyülerden kastım greater dispel, epic mage armor gibi pokemon büyüleri değil bu arada. bildiğin, yanında level 11-level 12 yazan büyüler.
    elminster, campaing setting'deki bir röportajında "arkadaşlar ben warlock's crypt'e gitmiyorum, gitmenizi de tavsiye etmiyorum" demektedir.
  • faerun'un kabadayısı.

1600 yıl kadar önce kendisi efsanevi büyü imparatorluğu netherilin jiksidur isimli uçan şehrinin baş büyücüsüydü. netheril yıkılınca ne yaptı ne zaman lich oldu bilmiyorum ancak sonunda oldukça batıya, sword coast'da yer alan warlocks crypt diye isimlendirilen bölgeye yerleşti.

larloch'un crypte yerleştikten sonra bin yıl boyunca neredeyse hiç varlığını göstermemesi (tabi ordu kurdu ölülerden bu süreçte) kendisinin unutulmasına sebep olmuş, ilk zamanlar larloch's crypt diye bilinen bölge gel zaman git zaman warlock's crypt diye anılmaya başlanmıştır. halk çok tınlamasa da, birçok büyücü bu 1000. yaşını devirmiş iskeletor büyücüden haberdardır. büyücüler lich olmak için yaşam enerjilerini bir nesneye hapsederler, böylece o nesneye bir şey olmadığı sürece öldükleri söylenemez. larloch abimiz öyle badassdir ki, neredeyse her lichin saklayıp üzerine bin tane koruma büyüsü veya tuzak koyduğu yaşam enerjileri ile dalga geçercesine, yaşam enerjisini boynundaki kolyede taşımaktadır. "beni öldürebilirsen, buyur yok et." dercesine.

kendisi dünyada yaşamış en zeki insanlardan biri olabilir, yarattığı büyüler, artifactler sayısızdır. bunların arasında en meşhur olanlardan biri de death moon orbdur. herkesi charm edebilen, zihin okuyup diğer düzlemlerden yaratık çağırabilen bu eşsiz eşya ile larloch netheril döneminde güce kavuşmuştur. nedendir nasıl bilmiyorum ama, larloch bu eşsiz eşyayı thay'in necromancy zulkir'i szass tam'a vermiştir.

warlock crypten bahsetmek lazım, bu bölge girmesi pek de zor olmayan ancak farkedilmeden çıkması imkansız denebilecek bir bölgedir. larloch'un kontrol ettiği demilichler (altmış küsür), onların kontrol ettiği lichler ve lichlerin kontrolünde death knightlar ile doludur. (yüzlercesi) ve bu death knightlar koskocaman bir undead ordusunu (belki on binlercesi) warlocks crypt'de hazır tutar. tabii belirtmek lazım bunlar öyle walking dead dizisinde gördüğümüz gibi beyinsiz zombiler değil. silahlı, zırhlı, doğrudan larloch'un kontrolüne bağlı ölü askerler denebilir. bunun yanı sıra bölgede lafın gelişi "yaşayan" vampirler, wraight ve wight denilen ölü varlıklarda var. son olarak warlock's crypt içerisinde bulunduğu trollbark forest sakini troller tarafından da korunmaktadır. işin ilginç yanı bu ordu yüzlerce yıldır orada duruyor. ne bir şehir, ne bir kral, ne de bir tanrı oraya girmeye niyetlenmedi. ve larloch, asla askerlerini bir sefere çıkarmadı. kendisi çok büyük bir plan mı yapıyor, yoksa kendi bölgesinin tanrısı olarak dokunulmazlık ona yetiyor mu? tüm kaynaklarda lawful evil olarak belirtilen larloch, bana kalırsa büyük bir hamle ile dünyaya hükmetme hazırlığında. bin yıldır süren bir hazırlık. ve bence larloch'un warlock crypten ayrılması, faerun için spellplague'den çok daha berbat bir sınav olacak.

edit: son öğrendiğim bilgilere göre kendisi başlı başına bir büyü tanrısı ve inanışı olma çabasına girmiştir. myth drannorun mythal denilen koruma büyülerini çalıp kendini güçlendirmeye niyetlenmiş ancak durdurulmuştur. bence shadow king i daha fazla dellendirmesinler.

bilgilerin bir kısmı bu kaynaktan: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/larloch#3e