şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tom hanks ile julia roberts ın başrollerini paylaşacağı yeni film. tom hanks filmin yönetmenliğini de üstlenmiş.
 • tom hanks'i uzun zamandır görmediğimiz rolde karşımıza getirecek film.
 • sadece tom hanks ve bryan cranston gibi iki efsane aktoru yan yana gormek icin bile izlenebilecek film.
  ayrica star trek'den george takei ve the pacific ile oz'dan tanidigimiz jon seda da goze carpan diger isimler.
 • afişi fazlasıyla tatlı olan iki oscarlık oyuncuyu (tom hanks-julia roberts) bir araya getiren tom hanks yönetimindeki film. senaryoda da tom hanks ve nia vardalos yer alıyor.

  tamam buraya kadar her şey güzel. lakin fragmanı feci klişe ve filminin de trt'de yayınlanan ikinci sınıf amerikan filmlerinden bir farkı olmadığını hissediyorum. bakalım yanıltacak mı bizi göreceğiz.
 • basit bir konusu var lakin senaryo biraz daha klişelerden sıyrılmış ve uğraşılmış cümlelere sahip olsaydı güzel olabilirdi.

  önemli not: daha çok çiftler gidiyor bu filme, çok yalnızsanız gitmeyin.
 • kentpark avm teras kat açık hava sinemasında izlediğim film. kahve* yudumlayıp film izliyorsunuz, ikinci yarıda ise çekirdek dağıtıyorlar. klasik sinema salonunda izleyecek olsam bu kadar zevk alır mıydım bilmiyorum, ama eğlenceli bir film. ayrıca steve dibiasi * birine aşırı derecede benziyor, kim acaba?
 • oldukça vasat film.
  yeni bir şey söylemekten oldukça uzak, klişeleri bile yerli yerinde kullanamayan başarısız bir film.
  ekranda tom hanks ve julia roberts'i görmek isteyenler google'da "tom hanks julia roberts" şeklinde jpeg aratsın daha iyi.
  demem o ki öldürecek zamanınız varsa ve yaptığınız anlamsız işlere yeni birini daha eklemek istiyorsanız kesinlikle gidin.
  10 üzerinden 2,5.
 • götüyle izleyenler anlayamaz.

  bunlara ek olarak "aaa bir film gelmiş, haydi sevgilim gidip izleyelim, hem bir yandan yiyişiriz" insanları da dahildir anlamayanlar klasmanına.

  imdb puanı, kullanılan 1,953 oy ile 5.9 an itibariyle, hak ettiği bir puan denilebilir.

  --- spoiler ---

  tom hanks'in (larry) işten çıkarılışında resmen kötü oldum. ben ki çok nadir film izlerken hislenen biri olarak, taa içimde içimde hissettim larry'nin çaresizliğini.

  işte filmi izleyenler burda ikiye ayrılıyor bence;

  1) gelecek kaygısı olmayanlar,

  2) gelecek kaygısı olanlar,

  1.grup bu noktadan sonra filmi izlemeye devam ettiklerinde, "klasik" etiketini yapıştırarak yollarına devam ederler.

  ama benim gibi 2.gruba dahil olanlar (her ne kadar maddi durumları iyi bile olsa), uzun yıllar boyunca kurdukları düzenin, evlerinin, günün birinde bu şekilde çat diye işten çıkartılınca kaybetme ihtimalini izlerken, kötü oluyor, ki bence tom hanks'in bu film ile hitap etmeye çalıştığı kitle, bu bahsettiğim 2.gruba dahil olanlar.

  filmin ortalarına doğru masraflarını karşılaması için toplasan ancak 3-5 dolar edecek eşyaları satmaya çalışması, başarılı olamayışı ve çırpınışları, dibi görmenin güzel örneklerinden olmuş.

  "aha her şey bitti, ev de gitti, artık intihar falan eder" derken, bir anda işsizlik sigortası ve daha sonra community college ile hayatının değişmesini izlemek pek zevkliydi.

  ayrıca, yine tom hanks'in yapımında bizzat bulunduğu 10 bölümlük the pacific dizisinde oynayan rami malek'i de filmde görmek de zevkliydi. pacific'de de, burda da güzel iş çıkarmış. herifin doğal olarak sanki piç karakter oynamak için gelmiş bu dünyaya. julia roberts konuşurken 3 nokta belirleyin dediği sahnede yaptığı hareketleri ancak ve ancak gerçek piçler yapabilir bence, heh. bu adamın yıldızı baya parlayacak, yazın bir kenara.

  filmin en güzel anı için;

  -really? i can see you. this is glass right here. i can see through glass!

  --- spoiler ---
 • her işte bi hayır vardır temalı, umut verici bir film.
 • beni sadece gülümsetti aslında, güzel vakit geçirmek için hoş bir film. ancak kaçırmayın izlemezseniz büyük eksiklik diyebileceğim bir film değil. hatta şu anda sinemada doğru düzgün film olmadığından -her yeri korku filmleri basmış- e napalım buna gidelim bare dedik. bruno mars'a benzeyen bir çocuk vardı, en çok onun olduğu sahnelerde eğlendim.