şükela:  tümü | bugün
 • sly and the family stone'un basçısı ve vokalisti. daha sonra ayrılıp kendine graham central station adlı bir funk grubu kurmuştur. slap tekniğini bas gitarda uygulayan ilk kişi olarak tanınır ve bu özelliğiyle sevilir.
 • ayrıca fender frontline kataloglarında '75 jazz bass sayfasında kendinden geçmiş halde bir resmi bulunur. bir insana ait olamayacak denli ince ve uzun parmakları vardır.
 • 14 ağustos 1946 texas doğumlu basçı, müzisyen. prince ile birçok konsere çıkmış. prince de küçükken bu adama hayranmış zaten. ayrıca eğitim videosunda en fazla kendini eğlendiren gitaristlerden biri. dört tellisine sunshine beş telliye moonshine ismini verip bunlarla konuşuyor bir de.
 • o parmaklarla bas çalarken slap tekniğini kendi kendine, şans eseri bulmuş olması yüksek olan insan. *
 • graham central station ile beraber yarın tünel şenliği'nde, 23:30'da salon'da dinlenebilecek üstad.
 • 2 temmuz 2010 cuma gecesi iksv salon da funk ın dibine vurmuş, ama nedense istanbul lu müzikseverlerden pek ilgi görmemiş efsane basçı.
  salon yarı yarıya doluydu..
 • tünel şenliğindeki performasıyla bugüne kadar kendisini tanımadığım için beni utandıran müzisyen. şarkılarını hiç bilmeden eğlencenin dibine vurulabiliyorsa hiperaktif dansı yapan çocuğu şimdi daha iyi anlıyorum sözlük. demek ki o çocuk biliyordu bu şarkıları..

  ayrıca seyirciyle bu kadar interaktif olan başka bir grup izlemedim ben daha. sahneye çağırdıkları seyircilerin şarkı söyleyip bateri çalmasını geçtim, seyircinin arasına karışıp toplu dans organize etmek ne yahu. aferim sevdim sizi lan! yine gelin, arayı soğutmayalım larrycim..
 • 2 temmuz'da salon iksv'deki herkesi eğlendirmiş olan müzik adamı.
  seyircilerle olan diyaloğu görülmeye değerdi. gitarını ağzıyla çalması, seyircilerin arasına karışıp sandalye tepesinde çalması, kendi gitarını seyircilere bırakıp onlar çalarken şarkıya eşlik etmesi, yaşına rağmen müthiş gaz olması... hepsi ama hepsi gerçekten görülmeye değerdi. biraz daha detaylı değerlendirdik ve yazdık: http://bit.ly/bqm8lt
 • kendisi bir şarkısında sanırım "take my hand" derken sahneden uzanıp elimi tutarak beni sevindirmiştir. dün sahneye çıkmadan önce aynı zamanda eski klavyecileri olan çok yakın bir arkadaşlarını kaybetmiş olmalarına rağmen yarım saatlik bir dua gecikmesinden sonra hiç bir burukluk hissettirmeden seyirciyi müziklerinin içine almış, muhteşem bir gece yaşatmıştır. bas gitar çalmak kavramına yeni parametreler yüklemiştir bundan sonra benim gözümde, saygılar ve kesinlikle sevgiler.
 • vaktiyle annesinin grubunda calarken (zencilik super bisey lan, benim annem porno izliyom diye dovmustu) baterist eksikligini kapatmak icin bassiyla perkusif sesler cikartayim diyerekten slap teknigini icat etmistir.