şükela:  tümü | bugün soru sor
 • okçuluk'ta hayvanlaşan adam.

  videosu da burada.
 • o kadar şekilli ok atıyor ama hareketi bitirirken tam bir angut gibi düşe yazıyor, yuvarlanıyor filan. la olm videodan kessene oraları.
 • en çılgın çocukluk fantezilerini bile gölgede bırakan bir okçuluğu müstehzi bir sırıtışla gerçek eden kişi. danimarkalı. 2004'ten beri okçuluk çalıştığı söyleniyor.

  1 saniyeden kısa sürede 3 ok atabilen, insanın kapasitesine dair can çekişen söylevlerin imdadına hızır gibi yetişen delikanlı.

  şu videoda (video yaklaşık 30 saatte 10 milyona yakın tık almış bu arada) izlenebilecek olan kadim tekniği ilk geliştiren değil ama tozlu raflardan çıkarıp uygulamaya koyan bir-iki kişiden biri.

  hamis: videonun sonundaki (spoiler olmasın şimdi) olayı açıklaması için ateistleri göreve çağırıyoruz.
 • kisa mesafeden kalbine hedeflenen oku katanasiyla ikiye yardirabilen katana ustasi fumon tanaka'nin yine kendisi gibi katana ustasi olma yolunda ilerleyen kizi midori tanaka'yla (ki oku atan kendisidir) bas-goz edilesi insan ki$i. ikisi de eski savas sanatlarini yasatma derdinde. bence olur bu is.

  meraklisi baba kiz aksiyona girdikleri su belgeseli ikiye yardirabilir: http://www.pbs.org/…ient/secrets-samurai-sword.html
 • kendisinden henüz haberdar olduğum insan evladı. yeteneğin sınırlarını zorladığını, hatta imkansız olarak gördüğümüz olayı (eğer bir video hilesi yoksa) başardığını gördüğümüz aşmış adam.
 • videoları fake midir bilemem ama koşu şekli, vücudunun duruşu, sıçraması hayatında hiç spor yapmamış bir insana benzemektedir. hımbıldır, koşarken elini kolunu ne yapacağını bilememektedir, kısacası atletizmin a'sı bulunduğu şehre uğramamıştır. bundan iki çıkarım yapılabilir tabi:
  1) ok atmakla atletizmin ve sporcu olmanın hiçbir alakası yoktur.
  2) videolar sahtedir.
 • chu ko nu kadar seri ok atabilen longbowman'ın ete kemiğe bürünmüş hali.
 • geleneksel okçulukla uğraşan biri olarak oldukça yetenekli bulduğum okçudur. hiç bir şeyi beğenmeyen yazarlar grubuna dahil değilim ama belirtmeden geçemeyeceğim bir kaç husus var.

  öncelikle arkadaş hız ve accuracy olarak oldukça ileri bir seviyede. becerikli olmasının yanı sıra kullandığı ekipmanın da etkisi var. kullandığı yaylar hız için modifiye edilmiş ve çekiş kuvvetlerinin 30 lbs civarında olması da hıza olumlu etki ediyor. bu kuvvette bir yayla üzerinde zırh olmasa dahi çok yakında olmayan bir düşman askerini öldürmek imkansız. bir fikir vermesi açısından osmanlı klasik dönemindeki yayların bundan 4 kat daha fazla (~ 120 lbs) çekiş gücüne sahip olduğunu belirteyim.

  ikincisi videoda 40-50 metreden yaptığı bir kaç atış olmakla beraber genelde çok kısa mesafeden atışlar yapıyor. göze hoş geliyor ama okçuluğun bir hedef sporu olduğu ve ustalığın hedefe olan mesafede belli olacağını unutmamak gerekiyor. 10 metreden çok küçük bir hedefi vurabilen bir okçu, 200 metreden çok büyük bir hedefi vuramayabilir. bu ikisi çok farklı nitelikler gerektirir.

  son olarak bu arkadaşın ulaştığı seviyeye gelmek becerinin yanında müthiş bir antrenman temposu gerektirir. çok çalışarak böylesine trick shotlar yapılabilir ama bunlar üzerine uzmanlaşmak sizi ancak gösteri dünyasına sokar. nasıl harlem globetrotters oyuncularına nba yıldızlarının yapamadıklarını yaptıkları için en iyi basketbol oyuncuları demiyorsak, bu arkadaşa da en iyi okçu dememeliyiz.
 • kendisinin videosu bir başka okçu tarafından incelenmiş ve "foya"sı söndürülmüştür

  http://www.skeptic.com/…-viral-speed-archery-video/