• sherlock'un 3. sezonunda kötü adamı canlandıracağı açıklanan danimarkalı aktör. ben kendisini daha önce kongekabale filminde ve borgen'in üçüncü sezonunda izlemiştim.

mads mikkelsen'ın abisidir ayrıca.
  • borgen üçüncü sezonda çekici ve bir o kadar da komünist iktisatçı rolünde keçi sakalı ve donuk bakışlarıyla göründüğünde "bu mu lan" demiştim ama esas olayı forbrydelsen'miş.

bir de "aman hanımlar kendinize mukayyet olun, gapar haa" diye onca reklam ediliyor borgen'de, ortaya çıkışı iyice hayal kırıklığı oluyor. halbuki forbrydelsen'de arkadaşımız karakteriyle ön plana çıkıyor, aşırı derecede dürüst bir politikacı mı yoksa ağır sosyopat mı son bölümlere kadar anlamak mümkün değil.

imdb'ye baktım daha önce siyasete filan girmiş mi, nereden bu duruşun temeli diye, adam jonglör çıktı.
  • kardeşine deli gibi benzeyen oyuncu.
    sherlock'un 3. sezonunun 3. bölümünü izlerken mini bi' şok geçirmeme sebep oldu. bi' an mads mikkelsen sandım -çünkü acayip benziyo: ses tonu, burnu, çıkık elmacık kemikleri filan- ve sevinçten ağlamak üzere filandım. o olmadığını dudaklarından -hayır sapık değilim, mads'ın dudaklar meşhur- ve saçlardan çıkarttım. azıcık da imdb kopyası. fakat çok sağlam bi' karakterdi, bu kadar çabuk gitmesine üzüldüm. ayrıca kafamda moriarty'ye daha uygun bi' tipi vardı.

--- spoiler ---
    belki o da ''miss me?'' der. bakalım.
    --- spoiler ---
  • canına yandığım mikkelsen sülalesi bak hiç baldwin'lere benziyorlar mı. danimarka'nın havası suyu herhal.
    borgen 3. sezonun güzel sürprizidir bu abimiz.
  • house of cards 3. sezonda rusya devlet başkanı viktor petrov rolünde gayet karizmatik gözükmüştür.
  • house of cards 3. sezonunda müthiş bir putin portresi çizmiştir. yeteneğine sağlık.
  • sherlock'ta magnussen karakteriyle seksi kötü adam olayına yeni bir boyut getiren viking kralı.
  • forbrydelsen 1. sezondan geliyorum. zaten kardeşi seneler önce tavlamıştı bir de şimdi lars bey çıktı başımıza. ne varsa mikkelsen biraderlerde var. iyi ki varsınız nordikler. düşündüm ki buraları okuyorlar.*
  • ahsoka dizisinde grand admiral thrawn karakterine hayat vereceği açıklandı.
hesabın var mı? giriş yap