şükela:  tümü | bugün
103 entry daha
 • dyers eve hariç bütün şarkıların hakkını vererek çalan kel danimarkalı. dyers eve'de zaten insan dışı bir performans olduğu için kimse ayıplamıyor kendisini.

  ha çalamaz mı ? çalar, ama tempo kaçırabilir, double bass kısımlarında tekleyebilir. guitar hero değil bu amına koyim, lars sıçınca herkes sıçar. adam risk almıyor o yüzden.

  fena da çalmıyor hani: http://www.youtube.com/watch?v=xq-je0-olp4

  edit: double bass çalamıyor diye mesaj atanlar için: fuel ve creeping death aynı konserden.

  o değil de, link olayını çok sevdim lan.

  edit2: hakkında bu kadar entry girilince ölmedi merak etmeyin.
 • işi bilip de kendisine "iyi bateristtir" diyen bir tane müzisyene rastlamadım.
 • bugüne kadar kaç tane iyi bateristle konuştuysam hepsinin ve gerçekten inanılmaz işler yaptığına inandığım bir müzisyenin "lars iyi bir bateristtir" dediği bateristtir. kötülemeden önce master of puppets'ın konser kayıtlarını iyice bir dinleyin. sonra da albümlerdeki şarkıları sadece davula odaklanarak dinleyin. hala "yok lars kötü baterist" diyorsanız işin içine zevkler ve renkler giriyor. ama şu da bir gerçek ki; metallica denildiği zaman akan sular duruyor ya hani, tarzın hayranlarını geçtim farklı kitlelere bile ulaşan müzikler yapıyorlar ya, işte bu adam o grubun kurucusu ve davulcusu.
 • bilekten değil koldan çalıyor, hiçbir zaman çok hızlı ve teknik olamadı, konserlerde inanılmaz ritm kaçırıyor ve kendisi de kendisinin hiçbir zaman çok iyi bir davulcu olmadığını kabul etmiş durumda. ama lars ulrich iyi bir müzisyen, orası kesin. tabii iyi davulculuğu teknik ve hıza vurarak lars'ı eleştirmek de ne derece doğru, onu da bilemiyorum. neticede gelmiş geçmiş en büyük metal "proje"sinin davul kitleri kendisine emanet. kötü davulcudan ziyade, tekniği yetersiz daha bir oturaklı kaçıyor sanırım. gerçi metallica'nın yaptığı müzik için ne kadar teknik bir davulcu gerekli, o da ayrı bi muamma.
 • mike portnoy'u über davulcu sananların yüzde ellisinin "iyi baterist" dediği, ancak pete sandoval'ı dinleyenlerin, kendisinin ya da portnoy'un nasıl çaldığını tartışamayacak kadar yorgun düştüğü danimarkalı.
 • kendisine sorulan "death magnetic albümünün kapağı kadının cinsel organına benziyor mu sizce ?" sorusunu "evet, amcığa benziyor" diye yanıtlamıştır.

  göte göt, ama am diyen bir insandır. kapak hakkında "adı üstünde cover art. bu bir sanat ve sanatın anlamı tek olmaz. herkes kendince bir şeyler çıkardığı için sanat sanattır. kimseye hayır bu am değil mezar demem." demiştir.

  alıp evde besleyesim geliyor bazen.
 • pete sandoval'ı mike portnoy'dan çok daha iyi davulcu olarak görenlerin sağlıklı eleştiremeyeceği insan.
  diğer yandan kendisinin yer yer insanı şaşırtan güzel ritim olayları olmakla beraber bir yere kadar gelip, kendini geliştirmeyi bırakıp, elindekiyle yetinmeye devam etmeye başlamış gibi görünmektedir. yani bu adamın evde ped üzerinde rudiment çalışmaktan başka bir şey yapmasına gerek yok gibi duruyor çaldıklarına bakınca. son albümünde de görüldü ki senelerdir bir şekilde uydurduğu trampet atakları hafif değişen müzik tarzı neticesiyle artık kabak tadı vermiştir. klasik metallica eleştirisi olarak: 'parayı buldum hacı ne uğraşıcam yea!' dediğini duyar gibiyim.
 • bir perküsyonist olarak söylemeliyim ki, evet lars, tekniği zayıf ama tuşesi fena olmayan bir davulcudur. bu arada anımsatmalıyım ki, koldan çalmak da bilekten çalmak kadar bir "teknik"tir. lars'ı iyi veya kötü yapan, kıyaslandığı davulcular olmamalıdır. kanımca, içinde bulunduğu gurubun şartlarına uygun bir enstrümanisttir.
 • "teknik,tuşe,koldan çalmak, x davulcudan kötü olmak"
  tanım yapmak gerekirse bu vatandaş master of puppets albümünde davullardan ses çıkaran adam he beyhami?
 • yıllar yıllar önce, and justice for all ve master of puppets gibi iki betonarme albümde hünerlerini fazlasıyla göstermiş sağlam bir müzisyen olarak, 2009 türkiye'sinin internet ortamlarında, eli bir şekilde baget tutmuş, kıçı bir şekilde taksim prova stüdyosu filan görmüş memleket gençliği tarafından tarzı - tuşesi - tekniği sorgulanabilen adam.

  kim demiş türkiye'de ifade özgürlüğü yok diye; baksana gençlere, çatır çatır konuşuyorlar.
328 entry daha