şükela:  tümü | bugün soru sor
 • malum köpekli karikatür eğer kendisinin eseri ise, "ressam" onun için çok iddialı bir sıfat. götüme benziyo o ne öyle be?

  "karikatürist", "sanatçı" da aynı şekilde fazla iddialı onun için, ama kabiliyetsizliğinden değil, zihniyetinden dolayı.
 • "bu nasıl karikatür lan, birinci sınıf talebesi bile daha iyi çizer" dedirtecek türden karikatürlere sahip isveçli şahıs.
 • bugün uppsala üniversitesinde verdiği filozofi dersi sırasında tekrar saldırıya uğramıştır.
  haberlerde görüldüğü kadarıyla, hz.muhammed hakkında cinsel içerikli bir video açtığı sırada olmuş olay. sadece yere düşmüş, polisler hemen müdahale etmişler. birçok tehdit aldığı ve birkaç kez suikast girişiminde bulunulduğu için polis koruması altında kendisi. onu öldürene 150000 dolar ödül de vaat edilmiş el-kaide tarafından.
 • fikirlerini özgürce yayınlamasından dolayı tehditler alan adam. hz muhammedi köpek olarak gösterdiği karikatürleri var diye kellesine ödül koyuldukça bu amcanin işine geliyor aslında.

  benim esas üzüldüğüm bu kadar saçma sapan karikatürlerle bu kadar ünlü hale gelebilmesi. gönül rahatlığıyla hayatımda gördüğüm en kabiliyetsiz karikatürist diyebileceğim bu adam kaç senedir gündemde kalabiliyor.

  alıyorum elime kalemi, isa'nın tokat manyağı olduğu çizimlerime koyuluyorum.
 • http://www.aftenposten.no/…uriks/article3647588.ece

  fikirleri dolayısıyla bir takım salaklar tarafından saldırıya uğrayan adamdır...
  videoda da görebileceğiniz gibi üniversite gibi bir ortamda yapılan bu saldırı sırasında gerzek dini sloganlar atan çoluk çocuğu (üniversite öğrencisilerse bile ergenliğe girmemiş gibi bağırıyorlar) kullanmaktadırlar.
 • fikir özgürlügüyle, baskalarinin fikirlerine saldirmayi ayiramayan kisidir. evet, alenen bir tahrik ve saldiridir kendisinin yaptigi.

  dünyada milyar küsür insan icin cok degerli birini köpek suretinde cizerek, farkli cinsel sakalarin subjesi yaparak o insanlari, inandiklari dinin peygamberi üzerinden asagilayacak, kücük düsüreceksiniz ve sonra da olaylar oldugunda "yok fikir özgürlügü, yok bilmem ne" diye savunacaksiniz. tamam siddete karsiyiz da hirsizin hic mi sucu yok lan? sonucta karsindaki de insan. duygulari var, hisleri falan var bunu hep gözardi ediyorsunuz.

  ayrica burdan fikir özgürlügü diye bidi bidi edenlerin yüzlerine karsi gecip söyle analarina bir sövsem -ama tamamen fikir özgürlügü cercevesinde- öylece durup bana bakip "adam fikrini söylüyor yahu diyebilecekler mi?

  ayrica cizimleri de cidden bok gibi.(aha bak bu da fikir özgürlügüne örnek olsun iste)
 • south park'ın isa ve musa'yı düşürdüğü durumların yanında bu adamın çizdikleri hikaye kalır. zaten kendisi sığ bir yerde durmakta görebildiğim kadarıyla. "karikatürlerinin" ne mizahı, ne güldürüsü, ne çizimi, ne de içeriği doğru düzgün. ayrıca bu adamın yaptığını yererken ne anana bacına aynısını yapsalar argümanı tutarlıdır, ne de bunun aldığı tepkiye karşı çıkarken dillendirilen sallandıracaksın üç beş tanesini taksim meydanında saçmalığı.
 • http://www.msnbc.msn.com/id/37165688 (ap'nin haberi)
  dün gece de evde yokken evine molotof atttıkları ama içerde bir şekilde molotofların söndüğü adamdır...
 • http://www.youtube.com/watch?v=s2ihnwy-i6y
  çoluk çocuğun upsalla üniversitesinde yapığı saldırının tamamı youtube'de yayınlanmış çizerdir... altyazılı olarak yayınlanan bu video flag'lanarak 18 yaş sınırı konulmuştur... ancak demokrasi ve fikir özgürlüğüne uzanan eller terörlerini gizleyemeyecek hale gelmiştir ve fikir özgürlüğüne karşı çıkan hiç kimse kendisine demokratım ve özgürlükçüyüm diyemez... dini motifli şiddet savunusunun avukatlığını yapmak terörün avukatlığını yapmaktır...
 • 1982 yılında yaptığı 25 metrelik nimis kulesi isimli çalışması ifade özgürlüğünün ruhu isimli bir grup tarafından ezan okuyan bir kuleye çevrilen sanatçı.

  (bkz: http://haber.mynet.com/…sa-ezan-ayari-656672-dunya/)
  (bkz: http://www.cihadhaber.com/…rasa-ezan-soku-vide.html)
  (bkz: http://www.haber7.com/…arsiti-heykeltrasa-ezan-soku)

  liberal bir topluma ait olan sanatçının biri, dünyada ifade özgürlüğü diye bir şeyin olmadığını (başına neler gelebileceğini göze alarak) göstermek istiyor. hemen akabinde müslümanlar tarafından saldırılara maruz kalarak iddiasını kanıtlıyor. daha sonra da müslüman toplumuna ait olmayan birileri tarafından (aslından müslüman birileri tarafından verilmesi gereken) cevabı alıyor. ve aslında o ezan düzeneğini de kaldırmayarak, bir anlamda iddiasını tekrar sağlama alıyor.