şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir netflix dizisi. diğer adıyla keybıl görls. neden ispanyolca anlamadım. neden 20ler. zaten sevmedim 5 dakika dayanabildim.
  • 1920lerde ispanya'da geçen, telefon şirketinde operatör olarak çalışan dört kadının bağımsız olma sürecini konu alan dizi.
  • klişelerden az biraz nasiplenmiş olsa da ispanyolca dizi izlemek isteyenleri la reina del sur gibi basuralara tamah etmekten kurtardığı bir gerçek.period drama olması da izlenebilirliğini artırıyor. yalnız jön diye başrole koydukları herif* bildiğin ceset gibi. adam güldükçe ürperiyorum. öte yandan dizideki en eli yüzü düzgün herifi* uçkuru düşük dayakçı koca rolünde harcamışlar. casting sorumlularına buradan sitemlerimi yolluyorum.
  • netflixte karşıma çıkan ve tüm işsizliğimle 2 günde izlediğim ispanyol dizisi.

dizi pembe diziden hallice aslında ama kadın haklarından ve azcık telekomünikasyon gelişiminden de bahsediyor.

8 bölüm sezon bi anda hiç beklenmedik yerde bitti 2. sezonda taaa aralıktaymış.
  • klişelerle dolu ispanyol dizisi. entrikası bol pembe dizileri seven beni bile yıldırdı bir noktadan sonra ama ispanyolca öğrenme çabalarım için devam etmekteyim.

--- spoiler ---

alba'nın sonu carlos'la olmazsa çok bozulacağım.

--- spoiler ---
  • zevkli bir ispanyol netflix dizisi. senaryo hızlı ilerlediğinden keyifle akıyor gidiyor dizi.

bizim kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkı aldığı yıllarda avrupa ne haldeymiş onu da gösteriyor. ne olduysa birşey olmuş işte sonra halimiz ortada.
  • eski rosalinda'ları vahşi güzel'leri anımsattı, onların 2 yılda kat ettikleri yolu, bu tek sezonda halletti. biraz özlemişim bu eski brezilya dizisi konseptini. entrikası bol, yalanı, aşkı, aldatması her şeyin overdose olduğu bir dizi. kadınların sadece adam yerine konmak için bile ne kadar çok çaba sarfetmesi gerektiğini gösteren bir dizi. insan biraz acayip hissediyor... esas oğlan francisco'nın yeterince yakışıklı olmaması üzücü ama mario ve carlos biraz toparlıyor. ikinci sezonu iple çekmiyorum ama işin nereye varacağını merak ediyorum.