• zevkli bir ispanyol netflix dizisi. senaryo hızlı ilerlediğinden keyifle akıyor gidiyor dizi.

bizim kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkı aldığı yıllarda avrupa ne haldeymiş onu da gösteriyor. ne olduysa birşey olmuş işte sonra halimiz ortada.
  • klişelerden az biraz nasiplenmiş olsa da ispanyolca dizi izlemek isteyenleri la reina del sur gibi basuralara tamah etmekten kurtardığı bir gerçek.period drama olması da izlenebilirliğini artırıyor. yalnız jön diye başrole koydukları herif* bildiğin ceset gibi. adam güldükçe ürperiyorum. öte yandan dizideki en eli yüzü düzgün herifi* uçkuru düşük dayakçı koca rolünde harcamışlar. casting sorumlularına buradan sitemlerimi yolluyorum.
  • kadın şeytan sanki bu dizide. aciz ve hırslı olanın ne kadar acımasız, kötü ve entrikacı olduğunu gösteren, erkek cinsinden çok kadın cinsinden nefret ettiren bir dizi. aşağıdakinin kötülüğü yukarıdakinin kötülüğünden beter. dizi bunu çok güzel veriyor.
  • henüz ilk üç bölümünü izledim klişesi bol lakin ispanyolca'nın ve nostaljinin beni çeken bir yanı var bu yüzden sevdim. fakat o soundtracklar nedir ya bir dünya mis gibi ispanyolca parça varken neden amerikan ergen dizisi izliyormuşum gibi bir hava yaratan bu şarkılar seçilmiş? dizinin ayar eden tek yanı bu...
  • olanca kurgu zayıflığına, insanda türk dizisi izliyormuş hissi bırakmasına, her sezon mantar gibi türeyip diğer sezon ortadan yok olan karakterlere rağmen ispanyolcamı geliştirmek için bitirmeye çabaladığım netflix yapımı pembe dizi.

daha fazla saçmalayamayacaklarını öngörmeme karşın bıraktım. stoğum biterse dönerim, dönersem editlerim.

--- spoiler ---

carlos’u siz delirttiniz.

--- spoiler ---
  • ilk sezonundan beri bir bırakıp bir başladığım, küçüklüğümde izlediğim rosalinda tarzı pembe dizilerin yokluğunda iyi giden ispanyol dizisi.

--- 5 x 5 spoiler ---

carlos kalbime ağrılar sapladın.
    --- 5 x 5 spoiler ---
  • acılarınızdan kimin sorumlu olduğunu bilirseniz intikam bir heves değil adalettir
    alba
  • bitmek bilmeyen bir ispanyol dramı, resmen son bölümüne kadar izlemiş nadir biri olduğuma dair yemin edebilir ve kafama sıçabilirim.
  • eski rosalinda'ları vahşi güzel'leri anımsattı, onların 2 yılda kat ettikleri yolu, bu tek sezonda halletti. biraz özlemişim bu eski brezilya dizisi konseptini. entrikası bol, yalanı, aşkı, aldatması her şeyin overdose olduğu bir dizi. kadınların sadece adam yerine konmak için bile ne kadar çok çaba sarfetmesi gerektiğini gösteren bir dizi. insan biraz acayip hissediyor... esas oğlan francisco'nın yeterince yakışıklı olmaması üzücü ama mario ve carlos biraz toparlıyor. ikinci sezonu iple çekmiyorum ama işin nereye varacağını merak ediyorum.
  • bu diziye yukarıdaki entrylerde yazıldığı haliyle "pembe dizi" demek akla/zihniyete hakaret. ben "pembe dizi" denilince "hazmı kolay, hızlı tüketilir, tabiri caizse hafif ama sürükleyici, popüler kültüre odaklı..." bir şey canlandırırım kafamda. neyse.

ispanyolca pratik olsun diye tesadüfen izlemeye başladım. halihazırda 3. sezondayım . kadın hakları mücadelesini, kadının kamusal yaşamda varolma tarihini, heteroseksüellik dışındaki cinsel yönelim ve farklı cinsiyet kimliklerine* * yönelik stigmaları, her mecraya işlemiş ataerkil sistemle savaşımı işleyen bir dizi ne vakittir "pembe dizi" olarak tanımlanıyor ki!
hesabın var mı? giriş yap