şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün beyoğlu sinemasında izlediğim film, sıkıcı gerçekten, anlamlı bir detay bulamadım filmde.
  • marcelo martinessi'nin yönettiği 2018 yapımı bir paraguay filmi. iki kadın etrafında dönen hayattan bir kesimi anlatıyor.

çeşitli ödüller almış ve otoriteler tarafından çok beğenilmiş. kesin bir lobicilik dönüyor bu işte. film bende hiçbir etki, tepki, reaksiyon uyandırmadı. içimde bir şeye de dokunmadı. teknik anlamda bir şey de dikkatimi çekmedi. umarım benim sığırlığımdır.

ilk defa bir paraguay filmi izledim. sanırım son olacak. izleyecek arkadaşlara iyi seyirler diliyorum.

p.s: izledikten sonra sizde bir ışık yakarsa beni de yeşillendirin.
  • filmin ana konusu inanilmaz kisir, kadinlarin lezbiyen olmasini ve ait olduklari topluma ait sinif catismasini atarsak filmse hic bir sey kalmiyor. zaten bu konular yarisma filmi oldugu icin ozenle yedirilmis filme. basit bir konuya 10x zoom yapilmis gibi film. ha bir de kullanilan arabanin rotu bozuktu gozume inanilmaz takildi. kisaca izle unut “sanat filmi” , yonetmenin ilk uzun metraji olmasina ragmen de basarili denilebilir.