şükela:  tümü | bugün
  • paraguay, almanya, uruguay, brezilya, norveç, fransa ortak yapımı çok bayık ve de kasvetli bir film. bir de utanmadan berlin film festivalinde ödül bile vermişler bu filme.

yaw arkadaş anlamıyorum insanı bunaltan, tahammülün sınırlarını zorlayan bu filme hangi mantıkla ödül verilir ki?

bak o kadar berbat bir film ki başlığını açmak benim gibi safi goygoy yapan adama kalıyor. varın işin saçmalığını siz hesap edin.
  • bugün beyoğlu sinemasında izlediğim film, sıkıcı gerçekten, anlamlı bir detay bulamadım filmde.
  • marcelo martinessi'nin yönettiği 2018 yapımı bir paraguay filmi. iki kadın etrafında dönen hayattan bir kesimi anlatıyor.

çeşitli ödüller almış ve otoriteler tarafından çok beğenilmiş. kesin bir lobicilik dönüyor bu işte. film bende hiçbir etki, tepki, reaksiyon uyandırmadı. içimde bir şeye de dokunmadı. teknik anlamda bir şey de dikkatimi çekmedi. umarım benim sığırlığımdır.

ilk defa bir paraguay filmi izledim. sanırım son olacak. izleyecek arkadaşlara iyi seyirler diliyorum.

p.s: izledikten sonra sizde bir ışık yakarsa beni de yeşillendirin.