şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: the daughters of fire)

  albertına carrı yazıp yönettiği 2018 arjantin yapımı film
 • arjantin yapımı lezbiyen ilişkileri konu edinen bir erotik dram filmi.
  imbd'den son derece düşük bir puan almış. aileyle zinhar izlenmemesi tavsiye edilir
 • benim sinemadan anladığım bütün öğeleri ihtiva eden filmdir.
  kan, gözyaşı ve cinsellik.
  şimdi böyle sıralayınca hard core porn seviyormuşum gibi bir intiba bırakabilir ama bunu izah yahut tevil etmeye tenezzül bile etmeyeceğim.

  bir kere film muazzam bir sonla bitti.
  benim için senaratif bağlamda esaslı başarıların başında titizlikle takip edilmiş bir muhasebe kaydı gibi açılan her hesabın kapatılması gelmektedir.
  hiçbir karakter boş konuşmamalı, hiçbir görüntü boşa verilmemelidir.
  görüntü konusu tartışmaya açık olabilir ama karakterlerin her birisine dair her detay özellikle hikâyeleri kusursuz bir şekilde işlenmişti.
  bu takdire şayan.

  uzunca bir süredir sadece ve sadece bir kavram olarak dahi ele alındığı takdirde başa çıkılması zor bir sorunsal olarak karşımızda duran "kadın" ve lgbt meselelerine dair tokat mahiyetinde bir film.

  tüm bunların yanı sıra bir zamanlar yapı kredi yayınlarının bastığı ve çok uzun bir zamandır baskısı bulunmayan ucube bedenlerin fenomenolojisi isimli kitapta okuduğum birçok şeyle bu film sayesinde yüzleşmem de bana aktif unutma kavramının aslında hayatımızda ne kadar cari bir mesele olduğunu hatırlattığını ifade etmek isterim.

  bir çocukluk arkadaşını zalim kocasından kurtarmaya gittikleri ve olayın koptuğu tren garı sahnesi benim için sanırım finalinden sonraki en özel bölümdü.

  herkesin "benim sadık yârim kara topraktır" cümlesinden bildiği/hatırladığı aşık veysel'in ne yazık ki pek bilinmeyen bir mısrasının ispatı gibi bir sahneydi: "harekete kimse mani olamaz."

  ben şunu biliyorum ki birçok insan bu filmi izlemek dahi istemeyecek.
  geçenlerde sosyal medyada denk geldiğim ve şok olduğum bir sosyal deneyde olduğu gibi.
  balık almaya giden insanlar satıcının balığı pazarlarken "yalnız bu balık eşçinsel" dedikten sonra kaçıştıklarını düşünürsek insanların kahir ekseriyeti bu filmi açmaya bile tenezzül etmeyecektir.

  izleyeceklerin büyük bir çoğunluğu da iki meme baldır bacak am - göt görürüm motivasyonuyla izleyecektir.

  tüm bunlardan bağımsız araya kaynamaması gereken birkaç "kurtlarla koşan kadının" hikâyesine şahitlik edebileceğiniz filmidr.

  filme puanım: 8/10