şükela:  tümü | bugün
  • lassa'nın ürettiği kış lastiği serisi.güncel olanları snoways2 olarak anılmaktadır.
    tarafımdan yapılan* nazari ölçümlerle performans olarak ülkemizde satılan çoğu yabancı marka kış lastiğinden üstün olduğu gözlemlenmiştir*.

ayrıca volkan işık'ı 38 yaşından sonra reklam yıldızı yapan lastiktir.
  • 2 plus modelinden 4 tane alanların isveç'te tamamı buzdan yapılmış ice hotel'e gitme şansı yakaladıkları ürün.
  • snoways 2 reklamında termometre ve park halinde 4x4 gösteriliyor. termometre 6 derecede kar yağdığını gösteriyor. düşük basınçlı bir yerde reklamı çekmişler, galiba...
  • 2008-2009 kışı için lassa snoways era modeli çıkan kaliteli kış lastiği.

şu iki gündür araç kullandığım yoğun karlı ve buzlu yollarda benden geçer not almıştır.
  • yalnızca karlı ve buzlu havalarda kullanılması gereken, 7-8 derece santigratta ve hafif ıslak zeminlerde yol tutuşu neredeyse sıfır olan, maalesef 3 kıştır kullandığım lastiktir.

dün yolda yine iki tehlike atlattıktan sonra bugün ilk işim kendime yeni kış lastikleri almak olacaktır.
  • oldukça set geçen 2011-2012 kışında kartepe, uludağ, abant gezilerimde ayağımın yere sağlam basmasını sağlayan lastik. istanbul'da kar, buz ve ıslak zemin performansı son derece iyi. beylikdüzü'nde karla kaplı dik yokuşlarda durup, tekrar çok az bir patinajla kalkabiliyorsunuz. abs devreye girmeden sert duruşlar yapılabiliyor. test ettim, kullanıyorum, memnunum, tavsiye ederim. 175/65-15

edit: daha da sert geçen 2014-2015 kışında era+ bodelini kullandım. yine çok memnun kaldım.
  • yerli piyasadaki en kaliteli kış lastiklerinden biridir.

son 1 haftadır fazlası ise test edildi, onaylandı. ( geçen yıl da farklı bir versiyonunu fiat uno'da kullanmıştım )lassa çok sağlam iş çıkarmış. karlı ve buzlu zemin üzerinde, şehir içi ya da uzun yolda hiçbir açığını, hatasınını görmedim. şu günlerde zeminde fırıl fırıl dönen rakiplerini kıskandırabilir. ( 175/70-13 )
  • kuru zemindeki uğultusuna katlanıldığı takdirde istanbul için iyi ve hesaplı bir lastiktir. ıslak zeminde dikkatli olmak gerekir. karasal iklimin hüküm sürdüğü iç anadolu bölgesinde çok daha kullanışlıdır.
  • 225/45 r17 boyutlu olanını (snoways 3) seat leon fr aracımda kullandığım lastik.

f/p ürünü olduğunu düşünüyorum çünkü tanesi bana 300 tl'ye geldi. kışların çok sert geçmediği bir yerde yaşadığım için performansı benim için yeterli düzeyde.

*kuru zeminde: lastik sert hamurlu olduğundan aracın komforunu biraz düşürecektir. gürültü olarak çok takıntılıysanız biraz rahatsız edebilir, beni olumsuz yönde etkilemedi.

*ıslak zeminde: lastiği kullanan çoğu kişi ıslak zeminde lastiğin performansından memnun kalmadığından bahsetmiş. ben de tam tersi ıslak performansından çok memnun kaldım. sağanak yağışta hız ve fren testi yaptım. hepsinden başarıyla geçti. derin virajları alırken bile ıslak zeminde kaydığına şahit olmadım.

*karlı zeminde: karlı zeminde lastik gayet başarılı. ancak kış lastiğim var diye hız yapıp virajlara hızlı girmemek gerekiyor. zemin komple buz tuttuğunda sorun yaşayabilirsiniz. eğer ki kışların sert geçtiği bir yerde yaşıyorsanız, sürekli karlı ve buzlu havada araç kullanmanız gerekiyorsa nokian wr d4 tercih edin.
  • yakın zamanda aracıma taktırdığım (snoways 3) ve şu ana kadar memnun kaldığım marka.

eski kışlıklar çok eskidiği ve bütçem kısıtlı olduğu için lastikçim fiyat-performans olarak başarılı diyerek bu lastiği önerdi. önceki önerilerini dinleyip memnun kaldığımdan tamam dedim.

herkes lastiğin sert olduğunu ve ses yaptığını söylemiş ama açıkçası lastik bana yumuşak ve sessiz geldi. gerçi eski lastikler bitik olduğundan bana öyle gelmiş de olabilir. kuru ve ıslak zeminde beni tatmin etti ancak karda kullanma fırsatı bulamadım. eğer karda da tatmin ederse bundan sonra kalıcı olarak bu markaya bağlanabilirim.