şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chelseanin le havredan aldığı genç fransız oyuncu.ama bu sezon oynaması pek mümkün görünmüyo.ayrıca kendisi 85 doğumlu olup orta sahada görev yapmaktadır.
 • chelsea'deki dmc hastalığının son halkası. ama ileride şans verilirse yeni claude makelele olması işten bile değil.
 • arsenal'e transfer olan genç fransız. wenger'in elinde pişmesi kendi açisindan çok daha iyi oldu düşüncesindeyim.
 • arsenal'in oyun mentalitesini henüz anlayamamış futbolcu. topla 2-3 saniye oynamadan pas vermiyor. gereksiz çalımlara giriyor. eğer düşünsel eksiklerini gidermezse, flamini'nin yedeği bile olamayacak oyuncu.
 • hakkında sezon ortası takımdan ayrılacağı yönünde söylentiler çıkan futbolcu. pek fazla şans bulamamaktan yakınmışmışmış...
  evet diarra sana laflar hazırladım. takımdan ayrılmak isteyinceye kadar ben niye, bir flamini olamıyorum diye düşünsen daha iyi bir futbolcu olabilirdin. bi bak flamini'ye, bir de kendine. ulan bu adamın benden fazlası nedir? diye bir sor, sonra yakınırsın.
  bu arada ben sana söyleyeyim flamini'nin artısını. kendine oynamıyor yavrum, takımına oynuyor. kime pas vermesi gerekiyorsa ona veriyor, işini yapıyor. senin gibi 2 çalım atmadan pas atmama gibi bi alışkanlığı yok. hoş, istese de çalım atamaz, sen atıyorsun da ne oluyor demek iş çalım atmakta diilmiş.
  (bkz: bu da sana ders olsun)
 • portsmouth'a gelir gelmez "burada hayatımı geçirmeyeceğimi herkes biliyor" minvalindeki lafıyla memleket topçusunun "doğuştan çatladıkapısporluyum" argümanına antitez olmuşluğu vardır.
 • diarra'ların en yeteneklisi..
 • harry redknapp'ın tottenham'a gidişinden sonra yeni takımında da görmek istediği bir oyucuymuş. zamanında chelsea'den 3 kuruşa yollanmış bir adam, 2 yıl bile geçmeden nasıl bu kadar değerli olabildi anlamıyorum. arsenal bile ucuza satmıştı. arsene wenger gibi bir yetenek avcısı bile göremedi yeteneğini. pompey'e gitti gideli, performansının üzerine koyuyor. kulislerde harry redknapp'ın ocak ayı transfer listesinde baş sırada olduğu lafları dolaşıyor. diğer yandan portsmouth'un yeni hocası tony adams, "oyuncularımdan** uzak durun" diyor. öyle birşey ki diarra için kavga çıkmış durumda. ayrıca yeni arap takımı manchester city de ocak ayı için düşünüyormuş diarra'yı. şu futbol transfer piyasası çok ilginç yahu.
 • her ne kadar arsenal taraftarları tarafından bok atılmış olsa da portsmouth'ta güzel bir dönem geçirmiş ve real madrid'e transfer olmuştur.

  arsene wenger'e de kapak olsun bu.
 • kendisini wenger bırakmamıştır. diarra kendi gitmek istemiştir. çünkü önünde bir adet mathieu flaminivardır. o da zaten ac milan'a gitmiştir. ha dersen ki, adamı 6 ay daha tutsaydın zaten flamini'nin durumu belirsizdi diye... ona hak veririm. aslında diarra yanlış yorumlanıyor. bu adam aurelio tarzı bir adam değil, appiah tarzı bir adam. real madrid'e ise aurelio tarzında bir adam lazım appiah gibi iş yapan çok adam var orada.

  not: aynı sıkıntı yaya toure'de de var. o da appiah tarzı. ama barcelona'da savunmanın önünde top kesip sağa sola basitçe vermekle görevlendirilmiş durumda. bu bağlamda diarra gibi, toure gibi, obi gibi modern ortasaha oyuncuları bence kendilerini daha serbest görevlerde değerlendirecek teknik direktörlere ve takımlara yol almalılar.