şükela:  tümü | bugün
  • insanı depresyonlara sürükleyen bir durumdur bu. yedek lastik de yoksa ayıkla pirincin taşını.
  • lastik tamir kopugu denen bulu$ ile artik sorun olmayan bir ta$tir.

vb. urunler ile,
    http://www.hepsiburada.com/…963&productid=otm091107
  • bizim fizikçinin birebir şahit olduğunu iddia ettiğine göre lastikçilerin tamamen kutsal bir amaca hizmet ederekten(bkz: ekmek parası) yerlere (yanlışlıkla!) çivi serperek yarattıkları olay.
  • cam kırıklarının üstünden mazo$istçe geçmiyorsanız eğer, beklenmedik anda olur hep.
    bisiklet için nasıl tamir edileceğini resimli anlatmı$lar $urda. http://www.mtbtr.com/…_yayin/yayin.asp?kayitno=1231
  • tubeless denilen ve günümüzde çok büyük bir yüzdeyle kullanılan lastikler, üzerlerinde büyük bir delik açılmadığı sürece yavaş yavaş inerler. mesela kroşe diye tabir edilen ve duvara kablo sabitlemeye yarayan bir nesnenin lastiğe girmesi halinde lastiğin havasının inmesi 1 haftayı bulabilmektedir. dolayısıyla dikkatli bir şoför çok yavaş inen lastik havasını gözle tamamen inmeden farkedebilir, farketmelidir. inen lastiğinize tekrar hava basarak lastik tamircisine gidebilirsiniz. evet tubeless lastik böyle güzel bir teknoloji işte.
  • 2003'te üniversite sınavına* giderken başıma gelmişti bu. camı açmasıyla uçan otopark fişini yakalamaya çalışan annem yol üzerindeki dana kadar taşı görmemiş ve bir güzel üzerinden geçivermişti; bornova'nın en insan geçmez yerlerinden birinde ikimiz mal gibi kalmıştık. ne bir taksi, ne de bir araba vardı geçen. annem panikten hüngür hüngür ağlamaya başlamış, ben de sınavıma mı kafayı takayım yoksa annemi mi yatıştırayım bilememiştim. yaş 18, ne anlarım lâstik değiştirmekten falan, ehliyetim bile yok o zaman.

neyse ki orada yol çalışmasında görevli bir adam yanımıza gelip lâstiğimizi değiştirmekle kalmadı, bir de anneme "sâkin olun hanımefendi, yetişeceksiniz, korkmayın." diye resmen psikologluk yaptı. sonuçta sınava iki dakika kala sınavın yapılacağı ege üniversitesi inşaat mühendisliği'ne varabildik.

hani derler ya hep "yola erken çıkın, neme lâzım lâstik patlar falan." diye de lâstik falan patlamaz ya, patlayabiliyormuş cidden.

ve o adama her aklıma geldiğinde yağdırdığım teşekkürün haddi hesâbı yok. gökten yollanmış bir melekti resmen. o gün aceleden doğru dürüst hakkını veremedik belki ama keşke şimdi bulsam onu da bir yemek falan ısmarlasam. sağol, var ol.
  • cok kötü sonuclar dogurabilir. emniyet kemeri kullanmayi ihmal etmeyin.
  • sabah sabah beni strese sokan olay. şirketi arayıp lastiğim patladı gecikicem der demez yalan olduğunu düşüneceklerini düşündüm. bu başkalarının düşüneceklerini düşünmek durumu hep ön yargılar yüzünden :) meğer lastik gerçekten patlarmış.
  • bu günden sonra sürekli lastik kontrolü yapıp obsesif bir hale gelmeme sebep olacak olay.. otobanda savrulmama ramak bırakıp kazanın ucundan döndüren minik vidaya selamlar..
  • bugün yaşadığım elim hadise. kaldırımı betondan yapıp bir de kenarlarını düzenlemeyen her kimse kulaklarını epey çınlattım. resmen çivi gibi çıkıntılar varmış, park ederken göremedim ve sürtündü lastik. değer değmez pısss. yama yaptırdım bakalım.