• az önceki balıkesir depreminin tüm ülkeden hissedildiğini görebildiğimiz uygulamadır.
  • https://twitter.com/…ake/status/1326434612428627970

"our website and apps have crashed following huge traffic generated by this m5 earthquake which strike close to gostivar. we are doing our best to resume them asap and do apologize"
  • deneyimlediklerim arasındaki en iyi deprem uygulaması. profesyonel bir çalışmanın ürünü olduğu için güvenilir gibi görünüyor. depremleri ilksel olarak bildirdiği için anında görebiliyorsunuz. bu açıdan kandilli loglarından son deptemleri çekip yayınlayan uygulamalardan daha önce uyarı veriyor.

tabii google erken uyarı sistemi gibi değil. o depremi olurken yakalıyor. sanırım aralarında bir 30-40 saniye fark var.

tavsiye ederim ama çok takılmayın. aşağı çekip yeniledikçe listeye yeni bir deprem düşüyor çünkü türkiye'de.
  • bir haftadır içinde olduğum durup dururken "yer mi sallanıyor lan ?!" paranoyasının vazgeçilmez destekçisi. .

her 10 dakikada bir baksanız bile hiç boş geçmiyor. . aferin evladım kafayı yedirt insana.
  • 10 dakika önce afganistan'da 6.8 şiddetinde deprem olmuş. bunun uyarısını verdi, tabii ben afganistan'dan ince 6.8'i gördüğümden içim hop etmedi değil.

maraş depreminden 1 hafta kadar sonraydı kurduğunda. ilkin ayarlari 500 km yaptım, ama en ufak bir sallantıda uyarı veriyordu ve kaç kere uykumdan sicratti. sonra 300 km yaptım, o da olmadı. şu an 100 km'de ayarlı, artık yapacak bir şey yok.
  • internet sitelerinin çökmesine rağmen ulaşabilen, depremi hissedenlerin yorum yapabildiği, depremin anlık olarak bildirildiği uygulamadır.
  • özellikle şu günlerde, deprem takibi için son derece kullanışlı bir app.

dünya'nın her yerinden an be an güncelleniyor, arayüzü de çok canlı, pratik.

ios ve android için indirebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap