şükela:  tümü | bugün
 • tuncay güney tarafından fethullah gülenin halefi olarak zikredilmiş olan isim. bugün gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta.

  (bkz: ismail büyükçelebi)
  (bkz: ilhan işbilen)
  (bkz: abdullah aymaz)
 • gülen'in hakkında "cumhurbaşkanı olma kapasitesine sahip adam" dediği eski öğrencisi.
 • camianın ilk dönemler itibariyle beyniydi. fethullah gülen'den daha zeki ve ferasetli olduğunda şüphe yoktu. fakat arka planda kalmayı ve o günkü güzel işler yapmak için yola çıkmış cemaatin bir ferdi olmayı tercih etti. fakat işlerin farklılaştığını görünce müdahale etti. sonuç: dışlandı.

  bu, latif erdoğan'ı başka dışlananlar gibi agresifliğe itmedi. son yazılarına bakınca hep itidal-i dem üzerine konuştuğunu görmek mümkün. bunca yapılana rağmen, camiayı dışlayan hakaret eden cümleler yazmıyor. fakat doğruyu söylemekten de çekinmiyor. işte bu tavrı ben kendisine saygı duyulması için yeterli buluyorum.
 • @latiferdogan56 twitter hesabında gülen grubuna ilk ayarı vermiş kişi:

  "dediklerimle bildiklerimi perdeliyorum. eğer konuşursam değil milletin birbirinizin dahi yüzüne bakamazsınız"

  not: deşifre programındaki açıklamalarıyla dediğini yapmıştır.
 • akp'ye ödünsüz destek verin dinsizlere oy vermeyin demiş, şaşırmış bir adam. ülkede islam resmen kan ağlıyor. islamı savunmak bunlara düşmüş demek ki.
 • fethullah gülenden daha ferasetli bir eleman. sanırım. ayrıca fethullah gibi histriyonik tripleri yok.
 • son yaptığı açıklamalarla beni hayretlere ve malum şahsa karşı buğz etmeye sevk eden şahıs. malum, latif erdoğan malum kişinin halefi olarak gösteriliyordu bir dönem. sonra aralar açıldı oldu vesaire. son yaptığı açıklamada aynen şunları söyledi ;

  '' gülen, bizzat hazret-i allah ile konuştuğunu, bu kainatı hazret- i muhammed ( s.a.v.) için yarattığını, benim için devam ettirdiğini söyledi'' . bir müslüman olarak bunu asla kabul etmiyorum. eğer doğru ise söylenenler, dünya ve ahiret buğz edeceğimden, ahirette hesaplaşmak isteyeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

  yok gerçek değilse, biz boşuna buğz ettiriliyorsak, bu iddiayı ortaya atan kişiden ahirette davacı olurum. ben müslümanım ve benim değerlerimle hiç ama hiç kimsenin oynamaya hakkı yok.
 • yine de bence, tüm o hakim savcı polis görevden almalar, soruşturmaları savuşturmalar, oğlanları hapisten çıkarmalara, hatta seçimlerden (eğer olursa) zaferle çıkmalara kıyasla bile bence akp'nin cemaate attığı en büyük goldür.

  (bkz: fetullah gülen'in allah ile görüşmesi)

  bildiğim kadarıyla kemalettin özdemir ve ismail büyükçelebi ile beraber cemaatin en çok tanınan ve ikibinlerden sonrasını bilmiyorum, cemaatin genişleme döneminde (28 şubata kadar doksanlar yani) yakın çevrede yeri olan 3-5 kişisinden birisiydi. şimdi bu ikisinin cemaatten ayrılmasını geçtim direkt olarak karşı cepheye geçmesi çok ilginç.

  bence fethullah gülen cemaatinin örgütlenmesi ne kadar disiplinli, fedakarlık ve sadakate dayalı olsa da hepsinin arkasında gülen'in dengesiz-sorunlu-yalnız psikolojisinin ürettiği karizmatik liderliğinin olması da en büyük sakatlık. bir noktada insanlar kaçışabiliyor. en tedepe ve en yakında olanların bunu yapması da olaya birinci daireden şahitlik etmeleri babında tesadüf değildir sanırım.

  şimdi sanırım ismail büyükçelebi'yi izlememiz gerekiyor.