şükela:  tümü | bugün
 • tuncay güney tarafından fethullah gülenin halefi olarak zikredilmiş olan isim. bugün gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta.

  (bkz: ismail büyükçelebi)
  (bkz: ilhan işbilen)
  (bkz: abdullah aymaz)
 • gülen'in hakkında "cumhurbaşkanı olma kapasitesine sahip adam" dediği eski öğrencisi.
 • yeni akit'e verdiği röportaja göre kendi cemaati tarafından telefonlarının dinlendiğini söylemiş.

  eğer doğruysa bu iddia, cemaat'e örgüt davası açmak bir kenara, cemaat'in üst kadroyu paranoid şizofreni şüphesi ile bakırköy'de tedavi altına almak daha hayırlı olacak gibi.

  liseliler bilmez, latif erdoğan, fethullah hoca'nın hayat hikayesini "küçük dünyam" adında bir kitapla neşretmiş kişidir. yani öyle böyle bir kişi değildir. hele bi topsakallıoğlan hiç değildir.

  http://www.yeniakit.com.tr/m/?id=9843
 • verdiği röportajda cemaatin siyasi parti kurmamasından dert yanmış gibi. sanırım o yüzden cemaatten kopmuş. aynı adamın risale reklamı yapması da ayrı komedi.
 • camianın ilk dönemler itibariyle beyniydi. fethullah gülen'den daha zeki ve ferasetli olduğunda şüphe yoktu. fakat arka planda kalmayı ve o günkü güzel işler yapmak için yola çıkmış cemaatin bir ferdi olmayı tercih etti. fakat işlerin farklılaştığını görünce müdahale etti. sonuç: dışlandı.

  bu, latif erdoğan'ı başka dışlananlar gibi agresifliğe itmedi. son yazılarına bakınca hep itidal-i dem üzerine konuştuğunu görmek mümkün. bunca yapılana rağmen, camiayı dışlayan hakaret eden cümleler yazmıyor. fakat doğruyu söylemekten de çekinmiyor. işte bu tavrı ben kendisine saygı duyulması için yeterli buluyorum.
 • @latiferdogan56 twitter hesabında gülen grubuna ilk ayarı vermiş kişi:

  "dediklerimle bildiklerimi perdeliyorum. eğer konuşursam değil milletin birbirinizin dahi yüzüne bakamazsınız"

  not: deşifre programındaki açıklamalarıyla dediğini yapmıştır.
 • akp'ye ödünsüz destek verin dinsizlere oy vermeyin demiş, şaşırmış bir adam. ülkede islam resmen kan ağlıyor. islamı savunmak bunlara düşmüş demek ki.
 • fethullah gülenden daha ferasetli bir eleman. sanırım. ayrıca fethullah gibi histriyonik tripleri yok.
 • son yaptığı açıklamalarla beni hayretlere ve malum şahsa karşı buğz etmeye sevk eden şahıs. malum, latif erdoğan malum kişinin halefi olarak gösteriliyordu bir dönem. sonra aralar açıldı oldu vesaire. son yaptığı açıklamada aynen şunları söyledi ;

  '' gülen, bizzat hazret-i allah ile konuştuğunu, bu kainatı hazret- i muhammed ( s.a.v.) için yarattığını, benim için devam ettirdiğini söyledi'' . bir müslüman olarak bunu asla kabul etmiyorum. eğer doğru ise söylenenler, dünya ve ahiret buğz edeceğimden, ahirette hesaplaşmak isteyeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

  yok gerçek değilse, biz boşuna buğz ettiriliyorsak, bu iddiayı ortaya atan kişiden ahirette davacı olurum. ben müslümanım ve benim değerlerimle hiç ama hiç kimsenin oynamaya hakkı yok.