1. yeni akit'e verdiği röportaja göre kendi cemaati tarafından telefonlarının dinlendiğini söylemiş.

  eğer doğruysa bu iddia, cemaat'e örgüt davası açmak bir kenara, cemaat'in üst kadroyu paranoid şizofreni şüphesi ile bakırköy'de tedavi altına almak daha hayırlı olacak gibi.

  liseliler bilmez, latif erdoğan, fethullah hoca'nın hayat hikayesini "küçük dünyam" adında bir kitapla neşretmiş kişidir. yani öyle böyle bir kişi değildir. hele bi topsakallıoğlan hiç değildir.

  http://www.yeniakit.com.tr/m/?id=9843
 2. verdiği röportajda cemaatin siyasi parti kurmamasından dert yanmış gibi. sanırım o yüzden cemaatten kopmuş. aynı adamın risale reklamı yapması da ayrı komedi.
 3. yanilmiyorsam emre uslu, belki de onder aytac, bir sure once hakkinda agir kacabilecek bir tweet atmisti. demek ki aldigi pozisyon hakkinda duyumlari vardi. bulabilirsem onu yayimlayayim, sonra birkac kelam daha edecegim kendisi hakkinda.
 4. cemaat tarafından topa tutulmaya başlandı... cemaat abileri dinletiyormuş. hanefi avcı bunu söylediğinde cemaatçiler yalan diyorlardı. latif erdoğan da bu olayı anlattığına göre demek ki doğruymuş...
 5. camianın ilk dönemler itibariyle beyniydi. fethullah gülen'den daha zeki ve ferasetli olduğunda şüphe yoktu. fakat arka planda kalmayı ve o günkü güzel işler yapmak için yola çıkmış cemaatin bir ferdi olmayı tercih etti. fakat işlerin farklılaştığını görünce müdahale etti. sonuç: dışlandı.

  bu, latif erdoğan'ı başka dışlananlar gibi agresifliğe itmedi. son yazılarına bakınca hep itidal-i dem üzerine konuştuğunu görmek mümkün. bunca yapılana rağmen, camiayı dışlayan hakaret eden cümleler yazmıyor. fakat doğruyu söylemekten de çekinmiyor. işte bu tavrı ben kendisine saygı duyulması için yeterli buluyorum.
 6. uzun yıllar fethullah gülen ile yan yana bulunduktan sonra hareketten ayrılanlardan. tıpkı kemalettin özdemir gibi. nurettin veren gibi ajan tiplerden değil bu isimler cemaatin kimi eylemlerinden rahatsız olup yollarını ayıranlardan. anladığım kadarıyla cemaatin yıllarca emek vererek oluşturduğu gücü iyi yönetemediğini ima ediyor yazılarında. önemli olan güç değil gücü iyi yönetmek diyor. kontrolsüz güç güç değildir reklamındaki slogan son yıllarda gördüğüm en iyi reklam repliğidir şahsım adına da. kendisi mutedil biri, eleştirilerinde de zerafetten şaşmıyor. kendisinin dinletilmesi de cemaatin kendi gücü konusunda endişelerini gösteriyor bir nevi. fethullah gülen'den sonra abdullah aymaz'ın cemaatin lideri olması en büyük ihtimal.
 7. içerisinden çıktığı hareketi eleştirdiği, yanlışlarını söylediği için kendisiyle aynı yoldan geçen diğer insanların yaşadığı sonla karşılaşan; yine, yeniden, tekrar ve tekrar hain, yoldan sapmış, arzularına yenik düşmüş, makam-mevki sevdasına kapılmış olarak lanse edilen muhterem insan.

  sürekli 'yes sir' çekince, sorgulamayınca, ezbere konuşunca sorun yok. ama ufak bir eleştiri ile karşılaşınca hain, yoldan çıkmış, nefsine yenik düşmüş, şeytanın oyunlarına gelmiş vb benzetmeler öyle mi?

  siz hiç kendinizi sorgulamaz mısınız efendiler? ey cemaatine iman etmiş kişi/kişiler, bir tek siz doğru yol üzeresiniz diğerleri sapık mı? sizin söylediğinizin dışında birşeyler söyleyen kişi, velev ki cemaat içerisinden çıkmış olsa dahi, kesin yanlış mıdır? bu ne saplantılı anlayış?

  bu durumda haşhaşi kelimesini kullanan başbakan haksız mı? bu kadar körü körüne bağlanmayı ve inanmayı hangi kelime ile açıklayabilirsiniz?

  hadi nurettin veren'e ajan dediniz, peki kemalettin (özdemir) abinize ne demeli? peki ya latif (erdoğan) abi? bu kadar insan yanılıyor olamaz.

  kimin kucağında oturduğunuzu sorgulayın lütfen.
 8. yakınlarına birkaç ihale verilirse tüm hakaretleri hazmedebileceğini düşünüyorum. üst versiyonu kemalettin abisi bu yolla hizaya gelmişti. başarısız olunca kızağa çekildi. latifde bir basın müşavirliği ile vicdanını çok rahat susuturabileceğini düşünüyorum. hele oğluna kızına iyi bir mevki verilirse 7/24 cemaate sövebilir.

latif erdoğan hakkında bilgi verin