şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 şubat 1964 doğumlu kadın oyuncu. adını ilk defa 1995 yapımı congo ile duyurdu. peşinden primal fear ve truman show gibi iki başarılı filmde boy gösterdikten sonra kariyeri hız kaybetti. 2002 yılında eleştirmenler tarafından çok beğenilen ve gişede de az çok iş yapan richard gere'li fantastik film mothman prophecies ile yeniden piyasada görünmeye başlandı. son filmlerinden biri büyük usta alan parker'ın yönettiği the life of david gale.
 • 2003 senesinde oynami$ oldugu 3 filmle beraber seyirciyle tekrar bulu$mu$tu. sahip oldugu $irin surat ifadesi ve ba$arili oyunculugu yer etmi$tir hafizalarimizda. her ne kadar ismini hafizada tutabilmek ve diger bilinen simalar gibi kolay hatirlamak mumkun olmasa da oyunculugu ile bunu telafi edebilecek bir insandir.

  (bkz: the life of david gale)
  (bkz: love actually)
  (bkz: mystic river)
 • iyi oyuncu, zarif.
 • yüz ifadesi ve özellikle gözlerindeki o bakış ile gerçek hayatta tanıdığım ve çok sevdiğim bir insana acaip benzemesinin dışında, canlandırdığı karakterler nedeniyle de ne hikmetse hep sempati duyduğum, ekranda seyretmekten keyif aldığım aktris. çok duru, çok sade ve çok kendi gibi geliyor bana her filminde. daha dün sabahın erken saatlerinde independent spirit awards, kendisini the squid and the whale'deki rolüyle "en iyi kadın oyuncu" kategorisinde aday gösterdi. bunu takiben muhtemel bir oscar adaylığı da beni şaşırtmayacak...
 • ozellikle avukat rollerinde gorulen ama her rolun hakkini alasiyla veren yetenekli oyuncu. sahsen en sevdiklerimden.
  (bkz: the exorcism of emily rose)
  (bkz: primal fear)
 • metod oyuncularını andıran bir kimliği var kamera önünde. ama aynı zamanda da teknikle yakından uzaktan alakası yok. su gibi oynuyor, küçücük jestlerle ne kadar büyük şeyler yapılabileceğini kanıtlarcasına. iyi yazılmış kadın karakterler sanki elinde yeniden şekilleniyor. en unutulmayası laura linney anı ise you can count on me'de yaptığı kaçamaktan sonra arabayla eve dönerken döktürdüğü, süresi saniyeleri geçmeyen oyunculuktur. önce kızar, utanır; sonra güler; sonra yine utanır. the squid and the whale ile evine ödüllerle döner umarım zira kendisini ben özenerek, itinayla seviyorum.
 • robert smith sesli oyuncu.
 • you can count on me filminde sergilediği oyunculukla çok beğendiğim, abartısız oyunculuğuyla kendini sevdiren, helen hunt’a benzettiğim amerikalı aktris. hollywood gibi bir yerde bu yaşta olmasına (43 yaşında) rağmen bu sene karşımıza 4 filmle çıkarak beni sevindirmiştir.

  (bkz: the savages)
  (bkz: the nanny diaries)
  (bkz: city of your final destination)
  (bkz: breach)
 • the nanny diariesde mrs x i canlandırmış kişi.