şükela:  tümü | bugün
 • özellikle "toplumda kadının yeri" ve bilhassa ekonomi üzerine neredeyse hiçbir fikrim örtüşmüyor olsa da en azından bir takım toplumsal ve siyasi olayları ifade özgürlüğü dahilinde ön plana çıkarmaya çabalayışını takdir ettiğim kanada'lı gazeteci, internet figürü. tanım olması açısından yazıyorum, kendisi sıradan bir liberteryen ve saçma sapan fikirleri olduğu kadar okkalı ve oturaklı önermeleri de mevcut. özellikle birinci dünya ülkelerinde varlığını sürdüren sözüm ona feminist organizasyonların abes gösterilerinde insanlara verdiği ayarlar ve mantıklı konuşmalarıyla göz önüne çıkmıştı kendisi. bu şekilde üne kavuştu. lakin bir üniversitede en son yaptığı konuşmada verdiği ve "self-reported" olduğunu en azından bildirdiği istatistikleri aktarış biçimi öyle midemi bulandırdı ki neden pek sıcak bakmadığım bir karakter olduğunu hatırlattı bana.

  ancak, ifade özgürlüğünün yılmaz bir savunucusu olduğunu es geçemeyeceğim bir kardeşimiz. benden bir yaş küçük ve birkaç yaş büyük gösteriyor olması da önemli bir husus. benden yaşlı gösteren herkesi severim; benden genç gösteren herkes ölmek zorundadır.

  fransa'da yaşadıklarına, daha doğrusu fransa'da saman altında yaşananlara dair bir videosu mevcut, mayıs ayında yayınladığı. doyurucu bir görüntü yok ama anlattıklarını dinlerseniz içinde bulundukları durumu anlamanız zor olmayacaktır - https://www.youtube.com/watch?v=758_eihzzqe

  son olarak da batının kıytırık antifa'sı üzerine şöyle bir video yayınlamış - https://www.youtube.com/watch?v=o4uqyft5xnc
  videonun öncesi - https://www.youtube.com/watch?v=io3vpyl4roe
 • çekici mi yoksa itici mi olduğuna karar veremediğim hatun.

  sağcı hatunlar bir noktada dünyanın neresinde olursa olsun bazı varoşvari davranışlara sahip oluyorlar. bu hatun kişinin bazı abartılı reaksiyonları çok hoşuma gidiyor.

  should we kill lauren southern videosu da müthiş ötesidir. ehehe.
 • genel hatlarıyla kendi düşüncelerini gerçek gibi ortaya koymak için çarpıtma yapabilen bir karakter, ancak borderless isminde bir belgesel çekmiş ve ufak bir tanıtım filmini bizlerle paylaşmış. çıkarımım, eninde sonunda "bakın, avrupa'yı nasıl da istila ediyorlar!" mesajına konuyu getirmek olacak ve bu mesajla bir sorunum yok ama ilginç bir biçimde mültecilerin sorunlarına ve mültecileri bir ticaret sephasına çevirenlere dair ağırlık koyacakmış gibi görünüyor ve bu aslında gayet hoş bir yaklaşım olur.

  southern'in tarafsızlığına ilişkin beklentilerimi yükseltmeden bekliyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=afgd8os8vhu