şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: tatak)
  • çoğu insanın uyandıktan sonra sabah nezlesini atmak için muhakkak yaptığı eylem.
  • şimdi hiç kimse bana çıkıp da "vay efendim" falan demesin, hiç hoş bir hareket değildir. sonra sizden sonra oraya giren kişi lavaboda orada burada nahoş parçalarla karşılaşıyor. siz ne kadar özen gösterseniz de arada bazı parçaları gözden kaçırabiliyorsunuz. ayrıca bana pek hijyenik de gelmiyor. eylem esnasında çıkan rahatsız edici ses de cabası. sözün kısası, mendille hallediverin efendim. hem daha hijyenik olur, hem ses daha az çıkar, hem de lavabo temiz kalır. esenlikler...
  • şu aralar yapmazsam yaşayamam dediğim eylem. şuan hastalıkların pençesinde olan üst solumun yıllarına sahibim.

    yok efenim neden lavaboya sümkürüyosun ? ama çok ses çıktı? orası pislendi? zaten tuvaletin kendisi bir sürü bizi rahatsız eden şeyi görece terbiyeli bir şekilde yapabileceğimiz tek yer değil mi? eğer ben ordada bu kış girp+nezle+salya+sümük meselesini rahat rahat yapamayacaksam ki genzi temizleme meselesi her sabah diş fırçalarım gibi kendi kontrolümde yaptığım ve karar verdiğim bir şey değil ki! onun canı ne zaman isterse ozaman geliyo ve sebi zor durumda bırakıveriyor. ki dışarda bir yerde insansız yer bulmak pek hayli zor, onların olduğu yerde de sümkürmek çok kolay değil. bırakın rahat rahat sümkürelim.
  • çıtan sümükleri temizlediği sürece bir problem olmayan harekettir. yani lavaboya daha çok bakteri içeren daha az hijyenik tükürük,balgam çıkartmıyor muyuz ? çıkarıyoruz hatta genzimi kkkkkkhhhhhhhh tuuuu şeklinde sallamıyor muyuz? ama o balgam hiç iz bırakmadan akıp gidiyor siz de ohh mis gibi lavabo oldu mu diyorsunuz? o da deil ben bir restaurantta çocuklar için özel olarak alçak, küçük, ılık su akan lavabolarda şapır şapır ayağını yıkıyanı gördüm yahu. namaz kılacak olabilirsin ama topluma açıp bir yerde gelip ayağını lavaboya dayayıp yıkamak affedilmez bir şey. ayaklarda mantar çok sık rastlanan bir şey toplumumuzda hele devamlı abdest alıp kurulamadan çorabı çeken insanların yuzde 100'üne yakın mantar vardır ayaklarında. şimdi daha 5 yaşında çocuk elini, ağzını sürücek o musluğa, mermerlerine dayanacak sonra elini ağzına götürecek , garibim çocuğun savunma sistemi bunla baş edemez ve elde ağızda yaralarla hastaneye geliyor bu yavrucaklar. son söz olarak hayvanlığın lüzumu yok kirlettiğiniz lavaboyu temiz bırakın hele hele toplu kullanılan yerlerde 2 kere temiz kullanın.
  • sınır tanımayan babalar çok yapar.