şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yılın boşçusu. the ringer kolpalarını sıralamış yazıda gerçekten insan okudukça hayret ediyor. kolejde 2.2 sayı ortalamayla oynayan birinin teke tekte jordan'ı harcarım demesi takdire şayan.

  tanım: bu seneki 2017 nba draftında ilk sıralardan seçilmesi beklenen lonzo ball'un babası.
 • (bkz: davar)
 • komik adam ya. lonzo lakers'a gelirse magic johnson etkisi yaratır ne demek amk.*

  https://www.youtube.com/watch?v=mlzrpqxmxro
 • çenenin bağını sikeyim dedirten saçma adam. bu herif yüzünden daha lige girmeden lonzo'dan soğumuştum, lotarya bu manada sevindirici oldu. hadi oğlunu da al yallah lakers'a şaklaban herif, magic johnson'a dersin artık oğlum senden iyi olacak xd diye.
 • alamanya'daki "gurbetçi oğullarının menajerliklerini yapan baba modeli"nin amerikan versiyonu. alanında rakipsiz hatta. reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünü adeta kullanımdan kaldırmak üzere. şimdiden oğlu lonzo'nun kariyerini baltalıyor. lonzo'yu draft edecek takımın ilk hedefi bu adamın çocuğun işlerine burnunu sokmasını engellemek olacak herhalde.
 • ball biraderlere acıma sebebi gibi adam. daha şimdiden en potansiyelli çocuğuna milyonlar kaybettirdi.
  her geçen gün daha çok saçmalıyor. dün de çıkmış diyor ki 3 çoçuğum için birer milyar dolar.
  ayrıca draft konusunda da herkes fultz'u ilk sıraya koyunca, boston draft etmesin istemiyorum diyor. ulan zaten etmicekler düdük. sana mı kaldı ?
 • bu adamın ne kadar büyük bir sıkıntı olacağını, lonzo'nun ona verdiği kredi belirleyecek.

  çünkü bu adam sanıldığı gibi bir medya maymunu değil. yani sırf ilgi çektiği, sırf kendisine mikrofon uzatıldığı için saçmalıyor değil. bu adamın hakikaten ciddi mental problemleri var. bu ayakkabı olayında ayan beyan ortaya çıktı bu. zihninden sıkıntısı olmayan hiç kimse, kalkıp böyle aptalca bir iş yapmazdı.

  gerçi bunlar bir noktada takımın devreye girmesi ile kötü bir şaka olarak kalacak hareketler. misal lonzo lakers'a draft olsa, lakers onun bu ayakkabı ile sahaya çıkmasına sporcu sağlığı açısından izin vermez. onlar da kaçınılmaz olarak büyük bir üretici ile anlaşacaklardır.

  ama işte lonzo'nun bu adama gelecekteki kariyerinde vereceği rol, lavar ball'un takımlar için ne kadar büyük bir tehlike olacağını belirleyecek.
 • sevimsiz köpek.
 • yakında ismi davar ball olursa şaşırmam. oğlunun piyasısını yükselteyim derken içine etmekten başka bi şey yaptığı yok. şu çocuğu lakers da şu an seçmeyebilir. gelecek hafta denemek için antremana çağırmışlar. orada dananın kuyruğu kopacak. bi de bu davar orda magic johnson'a ahkam keserse çocuğun işi yaş. zaten lakers'ın 2.sıra için düşündüğü tek isim değil, ciddi ciddi josh jackson ve de'aaron fox'ı da düşünüyorlar. çocuğun yeteneğinden çok babasının çenesini tutmayıp olup olmadık konuşması şu anda bir çok takımı endişeye sevk ediyor. gurbetçi futbolcuların babaları gibi (mustafa özil) seçildiği takıma da karışmaya kalkabilir.
  phildelphia sixers'a danışmanlık yapan 77 yaşındaki jerry colengelo bunu ima edip, isim vermeden bu davara çakmış.
  "lonzo'nun çevresinde bulunanlar ayrıyetten uğraş gerektiriyor. birçok takım istemesine rağmen endişelenmeyip onu es geçmeliliyiz. en önemli olan yetenek" demiş.
  boston seçmelerini reddeden lonzo ball,babasının bir tek lakers'ın denemelerine katılacak dediği halde sixers'ın seçmelerine katılabileceğini söylemiş.
 • çok konuşan ve akli dengesinin yerinde olmadığı izlenimini veren, yahut vermeye çalışan adam.

  fakat işin basketbol tarafında, oğlunun draft sırasını etkileyecek şeyler yapıyor değil aslında.

  lakers geçen hafta, lavar ball'un işlerine karışıp karışmadığını ucla koçuna sordu. aldıkları cevap, lavar ball'un tek bir antremana dahi gelmediği oldu.

  keza lonzo'nun ucla'deki takım arkadaşları da lavar ball'la sıkıntı yaşamamışlar.

  üstelik adam oğlunu, nba'in en büyük yıldızı olacak ise bunu, çevresindeki oyuncuları daha iyi birer oyuncuya dönüştürmek suretiyle yapacağını tekrar edip duruyor.

  lonzo'nun ayakkabı anlaşmasından büyük paralar kaybetmesine sebep olmuş olabilir lavar ball. ama işin basketbol tarafında, oğlunu yanlış yönlendirdiği ya da onu yöneten koçların işine karıştığı falan yok. o noktada kalın bir çizgi çekip, işin o kısmına karışmamış görünüyor. hiç değilse kolejden beri.

  jerry colangelo'ya gelince... belli ki çakallık peşinde. hiç boşuna ümitlenmesin derim.

  lakers bu draftta guard seçecek ise, bu mutlaka lonzo ball olacaktır. (fultz'un celtics'e gideceğini varsayıyorum.) ama josh jackson'ı seçecekse de, bunun sebebi lavar ball değil, takımın geçen sezonki berbat savunması olacaktır.